Vilniaus senamiestyje atsiras vietos trumpam automobilių, turistinių autobusų sustojimui

ŠaltinisBNS

Vilniaus savivaldybė, tobulindama kilpinio eismo modelį sostinės senamiestyje žada numatyti vietas trumpam automobilių, turistinių autobusų sustojimui taip pat žada mažinti atitvarų skaičių.

Kaip pranešė savivaldybė, beveik prieš metus senamiestyje įvedus kilpinį eismą pastebėta, kad su nepatogumais susiduria maistą į kavines bei parduotuves pristatantys prekių išvežiotojai, todėl antruoju kilpinio eismo organizavimo etapu nuo gegužės 1-osios atsiras 24 vietos trumpalaikiam sustojimui.

Iš viso tam rezervuotos 54 automobilių stovėjimo vietos, jose bus galimas iki 15 min. sustojimas.

Taip pat numatyta įrengti papildomas 2 vietas trumpalaikiam turistinių autobusų sustojimui ir keleivių išleidimui Senamiesčio branduolyje  – šalia Liejyklos ir L. Stuokos-Gucevičiaus gatvių sankirtos bei Didžiojoje gatvėje, netoli Vilniaus rotušės.

Planuojama, kad šiemet Senamiestyje atsiras ir vaizdo kameros, kurios skenuos automobilių valstybinius numerius ir veiks kaip kontrolės priemonė. Tuomet žadama dar labiau sumažinti atitvarų skaičių.

Savivaldybės teigimu, pertvarkius eismą, senamiestyje pernai tranzitinis eismas sumažėjo septynis kartus – automobiliai senamiestį kirsdavo 150 tūkst. kartų per dieną. Kartu pripažįstama, kad šį efektą lėmė ir įvesti karantino apribojimai.

Pasak savivaldybės, per metus senamiestyje taip pat 40 proc. sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių, neužfiksuota nė vieno įvykio, kuriame būtų nukentėjęs pėsčiasis, dviratininkas ar paspirtukininkas. Taip pat penktadaliu sumažėjo senamiesčio gyventojų, patenkančių į triukšmo normą viršijančias zonas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis