REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus meldėsi kartu su karo pabėgėliais iš Ukrainos

Sekmadienį, vasario 18 d., Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus aplankė Vilniaus Paraskevės šventovės ukrainiečių stačiatikių bendruomenę, kurią daugiausia sudaro pabėgėliai, ir kartu su jais meldėsi prie Počajivo lauros sakralijų.

Počajivo relikvijų – tikslios Počajivo Dievo Motinos ikonos kopijos ir šventojo Jobo Počajeviečio ikonos su jo relikvijų dalele – atvežimas į Paraskevės šventovę vyko metropolito Inokentijaus palaiminimu. Abi ikonos buvo nutapytos ir pašventintos Počajivo lauroje, kuri yra antras pagal dydį vienuolynas Ukrainoje. 1939 m. jos buvo atvežtos į Vilniaus moterų vienuolyną.

Prie Počajivo šventenybių valdantysis hierarchas meldėsi Viešpačiui Dievui, Švenčiausiajai Dievo Motinai ir šventajam Jobui Počajeviečiui už didžiai kenčiančią Ukrainą ir jos žmones. Pasimeldęs ir pašlovinęs Dievą jis kreipėsi į susirinkusius ganytojiškuoju žodžiu.

Pasak metropolito Inokentijaus, šį sunkų metą turime tapti artimesni vieni kitiems, dovanodami meilę ir gailestingumą savo artimiesiems.

„Matydami, kaip kenčia žmonės, priversti palikti savo tėvynę, mes užjaučiame ir stengiamės padėti, kuo galime”, – sakė hierarchas.

Jis priminė, kad stačiatikiai pabėgėliai iš Ukrainos yra prisijungę prie daugelio Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios parapijų, kur jiems teikiama parama. Vilniaus Šventosios Dvasios vienuolyne daugelis jų gavo prieglobstį: pastogę bei kasdienį maitinimą.

Iš Paraskevės šventovės Vilniuje Počiajivo lauros šventenybės vežamos į Kauną, Šiaulius ir Klaipėdą, pirmiausia tam, kad palaikyti ten gyvenančius stačiatikių pabėgėlius iš Ukrainos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte