Vilniaus arkivyskupijoje įšventinti trys diakonai

Vilniaus arkivyskupija pasipildė trimis diakonais (Aleksandr Romanovski, Edgar Jan Šostak ir Robert Voičan), kuriuos iškilmingos Eucharistijos metu gegužės 29 d. pašventino Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Šventimų apeigos vyko Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos koplyčioje.

Seminarijos bendruomenė drauge su šventinamųjų artimaisiais ir susirinkusiais kunigais meldė Šventosios Dvasios išsiliejimo, kad gausi Dievo malonė lydėtų naujųjų diakonų tarnystę.

Homilijos metu ganytojas akcentavo gailestingumo darbų svarbą. Anot jo, diakoniška tarnystė reikalauja meilės, dosnumo, nuolankumo ir tarnystės dvasios. Ji analogiška santuokai – reiškia atiduoti savo gyvenimą kitam. Sąmoningas savęs dovanojimas kitam tiek santuokoje, tiek šventimų dieną nėra vienkartinis veiksmas, jis reikalauja nuolatinių pastangų.

Homilijos pabaigoje arkivyskupas palinkėjo šventinamiesiems tarnystės metu likti ištikimiems visomis aplinkybėmis: „ar po Kryžiumi, ar prisikėlimo metu“. Po bendros nuotraukos šventė persikėlė į refektorių, kuriame skambėjo šventinės kalbos. Jų metu buvo dėkojama ganytojams, seminarijos vadovybei ir darbuotojams, diakonų artimiesiems – žmonėms, padėjusiems atpažinti ir sudaiginti pašaukimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

19 KOMENTARAI

  1. Visi yra su lenkiškomis pavardėmis. Lenkiu galvą prieš šios tautos tėvus ir mamas išugdžiusius tikinčius ir Dievą mylinčius jaunuolius.

  2. Dieve, duok šiems vyrams ištvermės tarnystėje, laimink jų darbus ir jų tėvelius, užauginusius tokius puikius žmones. Mieli diakonai, džiuginkite brolius ir seseris Kristuje savo tarnyste ir telaimina jus Dievas, siųsdamas gausias malones.

  3. Šventėm Lublino Unijos jubiliejų, amerikietis Grušas su vietiniu Pranskiečiu Lubline sudalyvavo, dabar gegužės 3 d. Konstituciją, Vilniaus vyskupas Masalskis, kurį pakorė lenkų katalikai, karste vartosi..

  4. “400 metų vergijos. Lietuva yra okupuota nuo Liublino unijos laikų. Lenkų okupacija tam tikru atžvilgiu buvo dar žiauresnė nei bolševikų, nes ji pakirto tautos šaknis. Politinė klasė buvo sunaikinta. Etninis substratas paverstas vergais”

  5. “Sąmoningą tautą tesudaro – geriausiu atveju! – vos apie 10 proc. jos narių. Maždaug kaip galva žmogaus kūne. Norint tautą pavergti, nebūtina ją visą mušti ir kankinti – gana kaip nors „nukenksminti“ tuos 10 proc. Ir jų žudyti nebūtina – galima kitaip atitraukti… Tam, beje, kuo puikiausiai tinka likusieji 90 proc. tautos, jei tik pavyksta juos pasitelkti savo naudai.”

  6. “Be valios tabaluojančią galvą netgi galima papuošti tautine juostele.” Razauskas. Lenkėtės lenkui vergovėje 400 metų, po to rusų, tad ko norėti, baudžiaunykų tauta, Razauskas taip pat teisus.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis