Vilniaus arkivyskupiją elektros energija aprūpins ir saulės elektrinės

Vilniaus arkivyskupija, prisidėdama prie popiežiaus Pranciškaus raginimo tausoti aplinką, dalį vyskupijai priklausančių pastatų elektra aprūpins iš nutolusių saulės elektrinių. Saulės elektrinės nebus montuojamos ant Vilniaus senamiesčio stogų, jos jau yra įrengtos Lazdijų rajone, Grikapalyje. Šios saulės elektrinės atidarymas numatomas liepos 23 d.

Popiežius Pranciškus dažnai kalba apie žmogaus rūpinimąsi aplinka ir šiai temai yra skyręs encikliką „Laudato Si‘ – apie rūpinimąsi bendraisiais namais“. Joje jis ragina kiekvieną žmogų, organizaciją, valstybę, keisti savo elgesį taip, kad vis labiau taptume kūrinijos saugotojai ir rūpintumėmės savo bendraisiais namais. Enciklikoje popiežius kviečia kuo plačiau vartoti atsinaujinančią energiją, taip mažinant žalingą poveikį aplinkai.

VšĮ Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba, įgyvendindama Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą projektą „Ekologinis atsivertimas“, įsigijo iš UAB „SolarBank“ geografiškai nuo elektros energijos vartojimo vietos nutolusį saulės šviesos elektros energijos gamybos įrenginį su aptarnavimu bei priežiūra. Įrenginys bus prijungtas prie ESO skirstomųjų tinklų, kur energija bus perduota į ESO tinklus „saugojimui“. Nutolusi saulės elektrinė bus ne mažesnės nei 655,04 kWp galios.

Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius teigia: „Šiuo projektu siekiame atsiliepti į popiežiaus Pranciškaus raginimą rūpintis visa kūrinija ir bent šiuo nedideliu žingsniu pasiekti, kad Vilniaus arkivyskupija kuo labiau tausotų aplinką.“ Projektas, pavadintas „Ekologinio atsivertimo“ vardu, saulės energija aprūpins dvidešimt septynis Vilniaus arkivyskupijos objektus, tarp jų – bažnyčias, mokyklas, vienuolynus, rekolekcijų namus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis