REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vienos kardinolas Christophas Schönbornas jaučiasi nelaimingas dėl Vatikano sprendimo nelaiminti vienalyčių porų

Katalikų Bažnyčios atsisakymas teikti palaiminimą homoseksualioms poroms sulaukia didelio pasipriešinimo tarp Austrijos katalikų. Sprendimą griežtai kritikuoja ir Vienos katedros klebonas Toni Faberis, kuris paskelbė, jog neatsisakys laiminti homoseksualių porų.

„Jeigu turėčiau užduotį dviem teksto puslapiais padaryti didžiulį nuostolį bažnyčiai, tai parašyčiau tokį laišką, kokį jį dabar parašė Tikėjimo mokymo kongregacija“, – pareiškė Faberis. „Labai beprotiška prieš šv. Velykas iškelti būtent šią temą kaip kalbų objektą. Nesuprantu, kaip šis raštas praėjo popiežiškąją aprobaciją. Galbūt jis buvo gudriai pakištas popiežiui“. Šis Vienos klebonas teigia, kad mylinčių tos pačios lyties porų į namus nepalaimintų nepasiųs.

Austrijoje ir Vokietijoje formuojasi teologų protestai. Miunsterio universitete paruoštą protesto notą Vatikanui jau pasirašė 277 teologijos mokslų profesoriai ir profesorės, skelbia Kathpress. 46 iš jų yra iš universitetų bei katalikų teologijos fakultetų iš skirtingų Austrijos regionų. Prie notos prisijungė Vienos, Zalcburgo, Graco, Linco fakultetų dekanai. Joje kritikuojama, kad paaiškinime iš Vatikano trūksta „teologinio gylio, hermeneutinio supratimo, taip pat argumentuoto loginio teisingumo“.

Pagal Unique Research atliktą kiekybinės apklausos tyrimą (800 respondentų, maksimali paklaida 3,5 %) tik 13 % apklaustųjų pritaria Bažnyčios pozicijai neteikti sakramentinio palaiminimo homoseksualioms poroms, o 21 % respondentų nurodo, kad jiems nesvarbu, ką daro Bažnyčia, 3 % nepateikė jokio atsakymo.

Tikėjimo mokymo kongregacija Romoje šių metų kovo 15 d. laiške Responsum ad dubium paskelbė NE homoseksualių porų laiminimui. Dokumente sakoma, kad žmonių santykių laiminimas įmanomas tik tuo atveju, jei jie tarnauja Dievo planui.

Neleidžiama jokia laiminimo forma, pritarianti homoseksualiai partnerystei. Tačiau krikščionių bendruomenė yra kviečiama gerbti žmones su homoseksualiais polinkiais. Daug Austrijos vyskupų kritikuoja šį sprendimą, tarp jų ir Vienos kardinolas Christophas Schönbornas, kuris dėl Vatikano sprendimo jaučiasi „nelaimingas”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte