Vienas žymiausių airių teologų: akivaizdu, kad Bažnyčios mokymas yra plėtojamas

ŠaltinisTHE TABLET

Airių teologas daktaras Gerry O’Hanlonas SJ (Džeris Ohanlonas), kalbėdamas Edinburgo Newmano asociacijai apie sinodo kelią, sakė, kad tikintieji gerai žino, jog daugelyje Bažnyčios vietų dabartinis mokymas apie lytinius santykius, kontracepciją ir tos pačios lyties asmenų santykius, taip pat apie moterų šventimus nebuvo priimtas.

Toks nepriėmimas turi įtakos Bažnyčios patikimumui ir jos misionieriškos veiklos mūsų pasaulyje veiksmingumui, sakė jėzuitų Tikėjimo ir teisingumo centro teologas.

Jis įspėjo, kad atkakliai kartojantys dabartinį mokymą, neatsižvelgdami į pasipriešinimą, išreikštą „tikinčiųjų tikėjimo jausmu”, rizikuoja tapti ideologais.

Pripažindamas, kad doktrinos keitimo ar plėtojimo klausimas yra ginčytinas, jis sakė: „Akivaizdu, kad Bažnyčioje vyksta doktrinos plėtojimas”.

Istoriškai tokie klausimai kaip pagonių priėmimas, vergija, vyro viršenybė santuokoje, o šiais laikais – popiežiaus Pranciškaus mokymas apie išsiskyrusių ir antrą kartą susituokusių asmenų galimybę priimti Komuniją, akolito, lektoriaus ir katecheto tarnysčių įsteigimas – parodė, kad „yra aiškių įrodymų”, jog Bažnyčioje vyksta doktrinos vystymasis per diskusijas, „dažnai tvarkomas per susirinkimus ir sinodus”.

Jis sakė, kad sinodas nėra tik sociologinė katalikų nuomonės apklausa tam tikru konkrečiu metu, bet privilegijuota „tikinčiųjų tikėjimo jausmo” instancija.

Kitoje Edinburge sakytoje kalboje daktaras O’Hanlonas minėjo sinodo proceso kritikus, kurie, remdamiesi mažu jame dalyvaujančiųjų skaičiumi, abejoja jo pagrįstumu ir tuo, ar jis iš tiesų gali atspindėti katalikybę.

Permainų baimę dažniausiai išreiškia tradicionalistinės pakraipos balsai, kurie iš pradžių „gana atmestinai žiūrėjo į visą šį procesą ir jame nedalyvavo, tačiau dabar, matydami, kad projektas įgauna pagreitį, stengiasi prisijungti”, – sakė jis.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

 1. Bamdymus įteusunti veiksmus, kurie Švebtajame Rašte laikomi nuodėme, šis teologas pavadino doktrinos vystymusi ir plėtojimu.
  Nuodėmė negali būti laikoma tiesiog Bažnyčios judėjimu kita kryptimi.
  Šventajame Rašte aiškiai pasakyta, kad darantieji nuodėmę juda pragaro kryptimi.
  Tokie teologai, kurie pritaria ir skatina judėjimą į pragarą Šventajame Rašte vadinami papiktintojais, darančiais ypač sunkią nuodėmę. Šventajame Rašte rašoma, kad tas, kas papiktintų mažutėlius (pastūmėtų į blogį), tai to žmogaus laukia tokio sunkumo bausmė, kad jam yra geriau, kad jam būtų pririštas almuo po kaklu ir jis įmestas į jūrą, nei kad kentėti už savo nusikaltimus.
  Bažnyčia turi atsispirti visoms diktatūrų prievartos ir šantažo būdu primetamoms ideologijoms, tokioms kaip fašizmas, komunizmas, genderizmas, lgbt, nesusitapatinti su masonais ir išbandymų metu išlikti ištikima.

 2. Airija kaip šalis yra visiškai švabomasonų ideologijos gniaužtuose.
  Joje yra įteisintos homoseksualių porų santuokos, paprastinamos sąlygos 16-17 metų paaugliams pasikeisti lytį savo dokumentuose. Taip pat Airijoje prieita iki tokio lygio, kad bandomi priiminėti neapykantos kalbos ir cenzūros įstatymai, pagal kuriuos visi ne valstybines, bet alternatyvias žinias klausantieji būtų pripažįstami nusikaltėliais ir numatyta, kad kompiuteryje turėti ar naudoti medžiagą, galinčią kurstyti neapykantą prieš asmens lytį, lytinę tapatybę arba religiją, bus laikoma baudžiamuoju nusikaltimu. Nusikaltimu Airijoje planuojamai taps ir eilinis nuomonių reiškimas tiek socialiniuose tinkluose, tiek alternatyviuose žinių kanaluose. Airijos bandymus pažaboti žodžio laisvę aštriai kritikuoja visa Airijos opozicija taip pat ir Elonas Muskas, kuris pasakė, kad tai yra tiesioginis ir didžiulis išpuolis prieš žodžio laisvę Airijoje.
  Taip pat Airijoje prieita iki tokio lygio, kad kunigui, kuris savo homilijoje persakė Švento Rašto mintį, kad abortai ir homoseksualūs santykiai yra nuodėmingo elgesio pavyzdžiai, jo vyskupo buvo pareikštas papeikimas, uždrausta laikyti šv. Mišias ir vyskupas viešai atsiprašinėjo feisbuke už kunigo persakytas Švento Rašto mintis.
  Matome, kad Airijoje krikščionybė yra visiškai naujųjų ideologijų gniaužtuose, kuriose už persakytas Švento Rašto mintis kunigai yra nušalinami ir žmonės persekiojami.
  Todėl ir šie Airių teologai transliuoja tokias pačias ideologijų užnuodytas idėjas, kurios nėra suderinamos su Šventuoju Raštu, vadinasi ir nėra suderinamos su krikščionybe.
  Absurdas būtų klausytis ir sekti tokių ideologų kaip šio straipsnio autorius ar tarkime kaip kokie nors vokiečių sinodinio kelio vyskupai, išvedžiojimais, priešingais krikščionybei.
  Tikintieji neturėtų remtis šių vilkų, apsirėdžiusių ėriuko kailiais žodžiais ir jų klausyti.
  Mes turime Šventąjį Raštą, apreikštą Dievo, jo turime ir klausytis, į jį gilintis..

 3. Raštas yra Dievo žodis,tikėjimo žodis.Jis niekada nebus ideologija,o plėtojimai turi riziką virsti ideologija,nes tai žmonių žodis.

 4. rodo, kad šis sinodas nesprendė pagrindinių Bažnyčios klausimų, o ėjo kosmetinių taisymų ir lyginimų keliu. Betgi lyginimas seka po skalbimo, o šio pastarojo kaip tik ir nebuvo. Sutanas pirmiau reikia skalbti, o po to lyginti. Užtat iš išlindo Vokietijos ir kt panašių atvejis.

 5. „Bažnyčios mokymas yra plėtojamas” reiškia, kad katalikų tikėjimas yra pakeistas kitas tikėjimas, tik vadinamas tuo pačiu „katalikų” vardu.
  Tai yra didžioji apgavystė.

 6. Teologas? Kad teologas dar visiškai nieko nereiškia,
  Pats atstovauja ideologijai, o ne Jėzaus Kristaus Bažnyčiai ant apaštalų, kaip rinktinių akmenų pastatytai.

 7. Kai tokie Bažnyčios skaldytojų pagreičiai / kaip sniego gniūžtės paleistos nuo kalno ir viesulu artėjančios jau kaip neprognozuojamo visko, kas šventa,sunaikinimo ugnikalniu/- apginti Bažnyčią nuo tokios ” teologų” beprotybės tegali tik ta Katalikų tikinčiųjų dalis, kuriai brangios Šventosios Dvasios Malonės.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte