Vengrijos ministras pirmininkas V. Orbanas: nekreipkite dėmesio į Briuselį

ŠaltinisAFP-BNS

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sekmadienį atvirai palygino 1956 metų revoliucijos metu Vengriją užpuolusius sovietų karius su dabartinėmis Europos Sąjungos institucijomis.

Per 66-ąsias numalšinto sukilimo metines V. Orbanas užsiminė, kad su demokratinės padėties pablogėjimu Vengrijoje siekiančiai kovoti Europos Sąjungai reikalai baigsis taip, kaip ir Sovietų Sąjunga, kuri iširo daugiau nei prieš tris dešimtmečius.

„Nekreipkite dėmesio į tuos, kurie šaudo į Vengriją iš šešėlių ar iš Briuselio aukštumų. Jie atsidurs ten, kur atsidūrė jų pirmtakai“, – pareiškė V. Orbanas, sakydamas kalbą rinktinei grupei svečių Vengrijos vakaruose esančiame Zalaegersego mieste, taip pažeisdamas tradiciją kalbą metinių proga sakyti Budapešte.

V. Orbanas išvyko iš sostinės per vieną svarbiausių Vengrijos nacionalinių švenčių, nes jo vyriausybė patiria vis didesnį spaudimą dėl mokytojų ir studentų protestų bangos. Pedagogai reikalauja didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų. Sekmadienį Budapešte planuota surengti dar vieną protestą.

Nekreipkite dėmesio į tuos, kurie šaudo į Vengriją iš šešėlių ar iš Briuselio aukštumų. Jie atsidurs ten, kur atsidūrė jų pirmtakai.

V. Orbanas, kuris savo valdymo formą apibūdina kaip „neliberalią demokratiją“, taip pat susiduria su grėsme, kad bus sumažintas ES finansavimas dėl demokratinės padėtis šalyje ir tariamos korupcijos.

Siekdamas išsaugoti dalį finansavimo Vengrijos parlamentas neseniai priėmė naujus kovos su korupcija įstatymus. Tačiau šalis vis dar rizikuoja netekti milijardų eurų finansavimo kaip bausmės už tariamus demokratijos pažeidimus, dėl kurių neseniai susilpnėjo šalies valiuta ir ekonomika.

„Mes buvome čia, kai mus užpuolė pirmoji užkariautojų imperija, ir būsime čia, kai žlugs paskutinė, –sekmadienį pareiškė V. Orbanas. – Mes tai ištversime, kai to reikės, ir atsitrauksime, kai galėsime. Išsitrauksime kardus, kai bus galimybė, ir priešinsimės, kai ateis ilgi priespaudos metai. Mes nugalime net tada, kai esame nugalėti.“

Spalio 23-oji Vengrijoj yra nacionalinė šventė, skirta paminėti 1956 m. Budapešte prasidėjusio ir visoje šalyje išplitusio liaudies sukilimo prieš sovietų represijas pradžią.

Vengrija yra vienintelė iš Vidurio ir Rytų Europos šalių, kurie atsisakė tiekti Ukrainai ginklus arba leisti juos gabenti per savo sienas. Tačiau V. Orbanas visgi yra pareiškęs, kad Maskvos invazija yra „akivaizdi agresija“ ir kad jo vyriausybė remia Ukrainos teisę į teritorinį vientisumą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. primena schizofrenią. Čia prezidentas kalba apie rusų okupantus 56′-siais, čia juos teisina ir apsitveria tvoromis nuo ginkluotės tiekimo Ukrainai 22′-siais.
    Kažkas su galva netvarkoje. Bet galime pasidžiaugti jo tvirtybe atstovaujant šeimas.

    • O tai kurioj vietoj jis rusų okupantus teisina? Matote tą, ką norite matyti. O dėl ginklų netiekimo tai laikas parodys, kas čia buvo teisesnis, kas ne. Sunkus klausimas. Kaip bežiūrėtum, o ginklų tiekimas -BET KOKS GINKLŲ TIEKIMAS – yra žibalo pylimas į karo ugnį ir karo pramonės (kuriai dabar auksinis metas!) rėmimas. Nemaloniai skamba. Bet tiesa, seniai pastebėjau, labai retai atrodo maloni.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte