Vengrijoje – protestai prieš mokesčių pakeitimus mažoms įmonėms

ŠaltinisAFP-BNS

Budapešte tūkstančiai žmonių šeštadienį penktą dieną iš eilės protestavo prieš ministro pirmininko Viktoro Orbano vyriausybės politiką, augant pasipiktinimui dėl mokesčių pakeitimų, kurie, kritikų teigimu, pakenks mažoms įmonėms.

Vengrai išėjo į gatves antradienį parlamentui patvirtinus įstatymo pataisą, paveiksiančią šimtus tūkstančių smulkiųjų verslininkų.

Tai pirmieji protestai nuo tada, kai V. Orbanas balandį triuškinamai laimėjo ketvirtąją kadenciją iš eilės.

Šeštadienį keli tūkstančiai žmonių žygiavo Budapešto centre, skanduodami „Orbanai, nešdinkis“.

„Tai, ką jie [vyriausybė] padarė, yra beprotiška. Dėl to biudžetas negaus daugiau pajamų“, – naujienų agentūrai AFP sakė viena iš protestuotojų, 37 metų teisininkė Ilona Pusztai (Ilona Pustai).

„Vyriausybė šiuo metu planuoja tokias taupymo priemones, [bet] žmonės nebegali jų toleruoti“, – teigė kitas protestuotojas, 68 metų mokytojas Zoltanas Gemesi (Zoltanas Gėmešis).

Mitinge dalyvavo ir Peteris Marki-Zay (Pėteris Markis-Zajus), vadovavęs susivienijusiai opozicijai, bet balandį pralaimėjęs V. Orbanui. Opozicijos politikas šeštadienį pareiškė, kad per rinkimų kampaniją dešiniųjų pažiūrų premjero duoti pažadai „pasirodė esą melas“.

Savo radijo kalboje V. Orbanas penktadienį gynė mokesčių sistemos pakeitimus kaip „gerus ir būtinus“.

Nors Budapeštas įvedė būtiniausių prekių viršutines kainų ribas, Vidurio Europos šalis susiduria su sparčiai augančia infliacija ir nacionalinės valiutos smukimu, tęsiantis deryboms su Briuseliu dėl įšaldyto ES finansavimo.

Nuo rusiškų dujų ir naftos labai priklausoma Vengrija trečiadienį paskelbė „pavojingą padėtį“ dėl karo Ukrainoje sukeltos energetikos krizės.

Be kitų priemonių šiai problemai spręsti, Budapeštas įveda tvarką, kad žmonės, suvartojantys daugiau nei vidutiniškai energijos, turės už ją mokėti rinkos kaina, o ne pagal valstybės dosniai subsidijuojamus tarifus.

Infliacija Vengrijoje pastaraisiais mėnesiais pirmą kartą per du dešimtmečius nusakoma dviženkliais skaičiais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Keli tūkstančiai? O čia kartais ne sorošininkai, susiradę pretekstą eilinį kartą kelti neramumus?

  2. Rašo,kad Orbanas išeitu.Ponai vengrai ar ne Orbanas apsaugoju jus nuo stambulu ir visokiu euro nesamoniu kurias bande primesti Vengrijai Vertinkite tai ką turite.Pas mus Lietuvoje ne tik pencijas atėmė,sužlugdė tūkstamčius ımoniu.Dujo kaina kosmosas greit bus.Kelia tyčia sumaištį su Taiwaniais ir tt.Ką tada jūs sakytumėt turėdami tokius dykaduonius kaip Lietuvos tauta turi ?

  3. Straipsnyje rasoma, kad infliacija pas vengrus pirma karta nusakoma dvizenkliais skaiciais ir keli tukstanciai isejo isreiksti savo nepasitenkinimo.
    Pas mus infliacija jau senai yra ko gero didziausia Europoje, jau senai nusakoma dvizenkliais skaiciais, o zmonems yra uzdrausta protestuoti., nes musiskiai ivede nepaprastaja padeti, kad netrukdomi galetu vykdyti savo nusikaltimus.
    Salis, kurioje zmones protestuoja del mazesniu problemu yra visa galva didesne demokratija, nei salis, kurioje valdzioje laikinai esantieji noretu del bet kokio dydzio problemu uzdrausti protestuoti.

  4. Būtent 100 kartų jūs teisus kai liaudis gali protestuoti dėl menknekių yra didesnė demokratija ar žodžio laisvė gal taip taisyklingiau.Lietuvoje neturint tiesioginės sienos su kita šalimi įvesta neparastoji kitaip burnų užčiaupimo padėtis !

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte