Vengrija įsteigė stipendijas persekiojamiems krikščionims

ŠaltinisCNA

Vengrija yra įsteigusi stipendijas persekiojamiems krikščionims iš viso pasaulio ir mielai padeda kitiems atstumtiesiems, tačiau, pasak valstybės sekretoriaus,  „krikščionys užima ypatingą vietą vengrų širdyse – tai labiausiai persekiojamas tikėjimas pasaulyje“.

Vengrijos valstybės sekretorius Tristanas Azbejus, kalbėdamas kasmetinės stipendijų programos krikščioniškam jaunimui atidarymo ceremonijoje, priminė, kad jo senelių karta išgyveno pasaulinius karus, o jo tėvų karta – antibažnytinę, antireliginę ir antikrikščionišką komunistinę diktatūrą.

Azbejus yra Vengrijos valstybės sekretorius, atsakingas už pagalbą persekiojamiems krikščionims, ir vadovauja stipendijų programą koordinuojančiai Vengrijos pagalbos agentūrai.

Programoje dalyvauja beveik 200 studentų iš Sirijos, Pakistano, Irako, Izraelio, Palestinos, Libano, Nigerijos, Kenijos, Etiopijos ir Armėnijos.

Stipendijų gavėjai gali rinktis iš daugybės studijų programų anglų kalba medicinos ir medicinos mokslų, inžinerijos, architektūros, socialinių, ekonomikos, žemės ūkio, meno, humanitarinių ir informacinių technologijų srityse.

Pagal šią programą 14 Vengrijos universitetų siūloma apie 300 kursų beveik visose svarbiausiose aukštojo mokslo srityse visais lygiais – nuo bakalauro iki doktorantūros. Programa visiškai padengia stipendininkų mokestį už mokslą, taip pat remia jų kelionės ir apgyvendinimo išlaidas.

Vengrija nėra vienintelė Europos šalis, siūlanti stipendijas jauniems krikščionims, kuriems gresia persekiojimas. 2021 m. balandį Kroatijos vyriausybė paskelbė stipendijų programą krikščionių studentams iš besivystančių šalių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Džiugu, kad šiais laikais, kai krikščionys persekiojami ne tik kažkokiose tolimose, bet ir anksčiau laikytomis demokratinėmis, šalyse, yra vertybiškai tvirtų vyriausybių, tokių kaip Vengrija, Lenkija, Italija, kurių vis daugėja. Tikrai ačiū laikmečiui už geras žinias.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte