VDU Švietimo akademijoje Vilniuje atidaromas Ukrainos centras

ŠaltinisBNS

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje sostinėje šeštadienį bus atidarytas Ukrainos centras, į renginio dalyvius nuotoliu kreipsis Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska.

Oficialaus atidarymo metu simbolinę juostelę perkirps Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta ir VDU rektorius Juozas Augutis, pranešė Prezidentūra.

Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių inicijuotas ir globojamas Ukrainos centras įsteigtas siekiant ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje sukurti atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę.

„Džiaugiuosi, kad idėja tapo realybe. Tai – pirmasis pasaulyje tokio pobūdžio centras, kuris ne tik telks ukrainiečių bendruomenę, bet ir rūpinsis jos poreikiais“, – VDU pranešime spaudai sako D. Nausėdienė.

Džiaugiuosi, kad idėja tapo realybe.

Pasak Lietuvos pirmosios ponios, centras prisidės prie aktyvios akademinės veiklos, intelektualų potencialo telkimo, kultūrinės diplomatijos, Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje pristatant Ukrainą, jos kultūrą ir šalies išskirtinumą, o ateityje padės Ukrainai pasirengti narystei Europos Sąjungoje.

Centrui vadovaus Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte