Vatikano „finansų ministru“ paskirtas pasaulietis

ŠaltinisVATICAN NEWS

Popiežius Pranciškus priėmė t. Juano Antonio Guerrero Alveso SJ atsistatydinimą iš Šventojo Sosto Ekonomikos sekretoriato prefekto pareigų ir naujuoju prefektu paskyrė Maximino Caballero Ledo (Maksimino Kabajero Ledo), dabartinį Ekonomikos sekretoriato generalinį sekretorių.

Popiežius nuoširdžiai dėkoja dėl sveikatos problemų atsistatydinusiam tėvui Guerrero už pasiaukojimą tarnaujant Šventajam Sostui. Daug jėgų pareikalavęs tėvo Guerrero atliktas Šventojo Sosto ekonomikos sutvarkymo darbas davė daug vaisių. Naujasis Šventojo Sosto Ekonomikos sekretoriato prefektas Maximino Caballero Ledo yra antrasis pasaulietis, skiriamas į Romos kurijos dikasterijos vadovo pareigas.

Maximino Ledo gimė 1959 m. Meridoje (Ispanija). 33 metus vedęs, dviejų vaikų tėvas, savo profesinę karjerą paskyrė finansų sričiai. Madrido autonominiame universitete (Universidad Autónoma de Madrid) jis įgijo ekonomikos išsilavinimą ir tęsė studijas IESE verslo mokykloje Barselonoje.

Dvidešimt metų jis buvo atsakingas už finansus keliose Europos šalyse, taip pat Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje. 2007 m. su šeima persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas; ėjo aukštas pareigas didelėje sveikatos priežiūros bendrovėje „Baxter Healthcare Inc.“ ir buvo atsakingas už tarptautinius projektus.

Priėmęs Vatikano ekonomikos sekretoriato prefekto pasiūlymą, Maximino Caballero Ledo atsistatydino iš pareigų JAV ir kartu su žmona persikėlė į Romą; 2020 m. rugpjūčio mėn. antroje pusėje jis pradėjo dirbti Vatikano ekonomikos sekretoriato sekretoriumi.

Anksčiau duodamas interviu „Vatican News“ M. Ledo sakė: „Dažnai girdime, kad Bažnyčia yra kunigų ir vienuolių reikalas, o visi kiti yra tik statistai. Tačiau pasauliečiai turi labai svarbią užduotį Bažnyčioje. Visi esame vieno kūno nariai ir visi turime savo misiją.

Man asmeniškai, – pabrėžė Maximino Caballero Ledo, – bendradarbiauti su Šventuoju Sostu tarnaujant popiežiui yra garbė ir didelė atsakomybė. Mano „talentai“ yra patirtis ir darbas, todėl tikiuosi, kad galėsiu jais prisidėti prie Šventojo Sosto ekonominio skaidrumo“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. pasirodo, kad kunigai, Dievo pagalbininkai, kokio rango jie bebūtų, yra neįgalūs tvarkytis su pinigais. Kur problema? Ar ji slypi netikėjime, ar tarnavime piktajam?

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte