Vatikanas pristatė 2025-ųjų jubiliejinių metų šūkį

2025 – aisiais metais, jubiliejaus metu, bus atidarytos Šventosios durys Šventojo Petro bazilikoje. Romoje jau ruošiamasi 2025 – ųjų metų jubiliejui – ypatingiems malonės ir piligrimystės metams Katalikų Bažnyčioje.

Šį mėnesį arkivyskupas Rino Fisichella susitiko su popiežiumi Pranciškumi aptarti jubiliejaus šūkio. Arkivyskupas Fisichella atskleidė, kad popiežiaus patvirtintą šūkį „galima apibendrinti dviem žodžiais: Vilties piligrimai“.

2025 m. jubiliejus bus pirmasis eilinis Bažnyčios jubiliejus nuo 2000 m., kai šventasis Jonas Paulius II vadovavo Didžiajam jubiliejui. 2015 m. popiežiaus Pranciškaus atidarytas Gailestingumo jubiliejus buvo neeilinis jubiliejus. Arkivyskupas Fisichella vadovauja Vatikano dikasterijai, kuriai pavesta organizuoti šį renginį – Popiežiškajai naujosios evangelizacijos tarybai. „Reikia nuveikti labai daug darbo“, – sakė jis.

popiežiaus patvirtintą šūkį galima apibendrinti dviem žodžiais: Vilties piligrimai.

Per 2025 – ųjų metų jubiliejų bus atidarytos Šventosios durys Šventojo Petro bazilikoje. Piligrimai, einantys pro šias duris, kurios atidaromos tik jubiliejiniais metais, įprastai kas 25 metus arba kai popiežius paskelbia neeilinį jubiliejų, įprastomis sąlygomis galės gauti visuotinius atlaidus.

Visos keturios pagrindinės Romos bazilikos turi Šventąsias duris. Per 2015 m. neeilinį jubiliejų popiežius Pranciškus taip pat leido viso pasaulio katedrų bažnyčioms įsteigti ir atidaryti Šventąsias duris. Jubiliejai turi biblines šaknis, nes Mozės laikais buvo nustatyti jubiliejiniai metai, kurie turėjo būti rengiami kas 50 metų vergams išlaisvinti ir skoloms atleisti kaip Dievo gailestingumo apraiška.

Per 2025 – ųjų metų jubiliejų bus atidarytos Šventosios durys Šventojo Petro bazilikoje.

Šią praktiką 1300 m. atnaujino Bonifacas VIII. Piligrimams, vykstantiems į Romą, buvo suteikiami visuotiniai atlaidai. Nuo 1300 iki 2000 m. Romoje buvo surengti 29 jubiliejiniai metai.

„Eiti pro Šventąsias duris reiškia iš naujo atrasti begalinį gailestingumą Tėvo, kuris kiekvieną priima ir asmeniškai išeina susitikti su kiekvienu iš jų. Jis yra tas, kuris mūsų ieško! Tai jis ateina mūsų pasitikti“, – sakė popiežius Pranciškus 2015 m. gruodžio 8 d. atidarydamas jubiliejines Šventąsias duris Šventojo Petro bazilikoje.

Eiti pro Šventąsias duris reiškia iš naujo atrasti begalinį gailestingumą Tėvo, kuris kiekvieną priima ir asmeniškai išeina susitikti su kiekvienu iš jų.

„Tad eidami pro Šventąsias duris tegul pajusime, kad patys esame šio meilės, švelnumo slėpinio dalis. Atidėkime į šalį bet kokias baimes, nes jos nedera mylimiems vyrams ir moterims. Vietoj to patirkime džiaugsmą, kad susidūrėme su malone, kuri viską perkeičia“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte