Vatikanas: popiežius tikisi dalyvauti COP26 Klimato kaitos konferencijoje

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus, ne kartą raginęs pasaulį imtis veiksmų dėl klimato kaitos, tikisi dalyvauti lapkritį Glazge vyksiančioje Jungtinių Tautų (JT) Klimato kaitos konferencijoje (COP26), antradienį pranešė Vatikanas.

Jo komanda tikisi organizuoti šią kelionę, kad ji sutaptų su pasaulio ortodoksų dvasinio lyderio ekumeninio patriarcho Baltramiejaus I kelionės data.

„Tikimės ir laikome sukryžiavę pirštus. Buvo gautas jam (popiežiui Pranciškui) adresuotas prašymas“, – sakė kardinolas Peteris Turksonas (Piteris Terksonas), Vatikane atsakingas už gamtos apsaugos klausimus.

„Dabar dar negaliu patvirtinti šio dalyvavimo“, – sakė jis žurnalistams.

Kardinolas pridūrė, kad taip pat buvo susisiekta tu Baltramiejaus I kanceliarija ir kad „jie norės suderinti datas ir pabandys ten būti kartu“.

Popiežiaus dalyvavimo Klimato kaitos konferencijoje Glazge galimybę iškėlė JAV klimato pasiuntinys Johnas Kerry (Džonas Keris) per susitikimą su Pranciškumi anksčiau šį mėnesį. 

Pasak jo, pontifikas yra „įtakingas moralinis autoritetas klimato krizės klausimais“.

Škotijos Glazgo mieste lapkričio 1–12 dienomis vyksiančioje COP26 konferencijoje dalyvaus derybininkai iš 196 pasaulio šalių ir Europos Sąjungos, o taip pat verslo atstovai, ekspertai ir pasaulio lyderiai.

Ją organizuojanti Jungtinė Karalystė, dėl koronaviruso pandemijos atidėjusi pernai planuotą susitikimą, sako norinti, kad konferencija vyktų lyderiams joje dalyvaujant fiziškai. 

Tačiau nors naujų registruojamų COVID-19 atvejų skaičiai Britanijoje pastarosiomis savaitėmis sumažėjo, virusas vis dar aktyviai siaučia daugelyje kitų šalių.

Popiežius Pranciškus klimato kaitą vadina „vienu pagrindinių žmonijai mūsų dienomis kylančių“ iššūkių. Jis priekaištauja labiausiai už šią krizę atsakingoms išsivysčiusioms šalims, palaikydamas besivystančių šalių gyventojus, kurie labiausiai pajus jos padarinius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis