Vatikanas paskelbė rudenį vyksiančio sinodo dalyvių sąrašą

ŠaltinisVATICAN NEWS

Pirmajai XVI Vyskupų sinodo eilinės generalinės asamblėjos sesijai spalio 4–29 d. Vatikane pirmininkaus devyni popiežiaus paskirti pirmininkai delegatai, įskaitant šešis vyskupus, vieną kunigą ir dvi moteris: vienuolę ir pasišventusią pasaulietę.

Penktadienį, liepos 7 d., Vyskupų sinodo generalinis sekretoriatas pristatė sesijai vadovausiančius ir joje dalyvausiančius asamblėjos narius, atstovausiančius Rytų Bažnyčioms, Vyskupų konferencijoms ir vienuolinių kongregacijų sąjungoms arba paskirtus paties popiežiaus.

Asamblėjos sesijos dalyvių sąrašas apima vyskupo tarnystės galios neturinčius kunigus, pašvęstuosius ir pasauliečius, kurie vykdė sinodinį procesą jo žemyniniame etape, Romos kurijos vadovus ir Vyskupų sinodo tarybos narius, į sesiją pakviestus asmenis ir kitus jos dalyvius – dvasinius, liturginius, teologinius asistentus.

Devyni popiežiaus deleguoti asamblėjos pirmininkai yra Aleksandrijos koptų (Egiptas) patriarchas Ibrahim Isaac Sedrak, kardinolas Carlos Aguiar Retes, Meksikos arkivyskupas (Meksika), Luis Gerardo Cabrera Herrera OFM, Gvajakilio arkivyskupas (Ekvadoras), Timothy John Costelloe SDB, Perto arkivyskupas (Australija), Daniel Ernest Flores, Braunsvilio vyskupas (JAV), Lucio Andrice Muandula, Šai Šajaus vyskupas (Mozambikas), kun. Giuseppe Bonfrate (Italija), s. Maria de los Dolores Palencia CSJ (Meksika) ir p. Momoko Nishimura SEMD (Japonija).

Pranešta ir apie paskirtus asamblėjos neeilinius sekretorius ir Santykių su visuomene komisijos sudėtį. Vyskupų Sinodo generalinis sekretorius yra kardinolas M. Grech. Asamblėjos generalinis relatorius – kardinolas Jean–Claude Hollerich SJ, Liuksemburgo arkivyskupas.   

Priminsime, kad Vyskupų sinodo pirmininkas yra popiežius Pranciškus. Vyskupų sinodo asamblėja tema „Sinodinės Bažnyčios link – bendrystė, dalyvavimas, misija“ vyks dviem etapais. Po pirmosios sesijos šių metų spalį, antroji sesija įvyks 2024 m. spalį. Sesijose bus užbaigiamas 2021 metais pradėtas pasirengimo procesas, įvykęs parapijose, judėjimuose, vienuolijose, vyskupijose, galop vietinių Bažnyčių ir žemyniniu lygmeniu.

Pagal Vatikane paviešintą dalyvių sąrašą, sesijoje šių metų spalį dalyvaus du Bažnyčios Lietuvoje atstovai: vyskupas A. Jurevičius, Telšių vyskupijos ganytojas, asamblėjoje atstovausiantis Lietuvos vyskupų konferencijai, ir arkivyskupas G. Grušas, Vilniaus arkivyskupas, kuris asamblėjoje dalyvaus kaip Europos Vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas.

Bažnyčioje vadovaujamasi praktika, kad iki 25 vyskupų turinti krašto vyskupų konferencija gali deleguoti vieną narį, o daugiau narių turinti vyskupų konferencija – daugiau narių.

Arkivyskupas Gintaras Grušas dalyvaus sinodo asamblėjoje kaip Europos Vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas, o vyskupas Algirdas Jurevičius – kaip Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Iš Lietuvos vyskupų nieko nesitikiu. Būtų tobuli partinių suvažiavimų dalyviai. Į visus klausimus pacituos atsakymą iš KBK Visa viltis Vakarų Europos atstovai.

    • Pritariu. Geras pavyzdys mūsų konferencijos posėdžiai ir jų rezultatai 😉. Tuojau koks pelėsiais ir kerpėmis apaugęs dvasios galiūnas pasiūlys svarstyti gyvybės ir mirties klausimą – atšaukti Komunijos dalinimą į rankas… Tokio lygio sprendimai🙂🙂🙂

      • Pradėti reikia nuo atgailos, o ne vyskupų auklėjimo ir nuo savo aplinkos, o ne bažnyčios pertvarkymo. Jei jums reikia nuolat priminti KBK, tai gal įsiklausykite.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte