Vatikanas: kardinolas A. Becciu teigia žinąs, kad bus išteisintas

ŠaltinisVATICAN NEWS

Vatikane prasidėjo teismo procesas dėl liūdnai pagarsėjusios investicijos į nekilnojamąjį turtą Londone, dėl kurios Šventasis Sostas patyrė didelių nuostolių. Teismo byla iškelta dešimčiai asmenų, tarp jų – buvusiam Vatikano valstybės sekretoriaus pavaduotojui kardinolui Angelo Becciu.

Kaltinimų mastas yra platus ir įvairus – nuo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi iki turto pasisavinimo, turto iššvaistymo ir korupcijos. Dėl bylos apimties posėdis vyko ne Vatikano teismo pastate, bet posėdžiui pritaikytoje Vatikano muziejų auditorijoje. Antradienį vykusiame pirmajame posėdyje, trukusiame beveik septynias valandas, buvo nagrinėjami procedūriniai klausimai, o kitas posėdis įvyks spalio 5 d.

Šios bylos tyrimas vykdomas nuo 2019 m. bendradarbiaujant su Italijos finansų policija ir kitų šalių institucijomis. Teisiamieji yra kaltinami, kad dėl jų veikos arba nekompetencijos įsigyjant labai brangų pastatą Londono centre Vatikanas patyrė didelių nuostolių, kad buvo prarasta ir dalis lėšų, skirtų Šventojo Tėvo asmeninei labdaringai veiklai.

Pasibaigus pirmajam teismo posėdžiui vienas kaltinamųjų, kardinolas A. Becciu, pareiškė, kad jis visada buvo klusnus popiežiui ir kad yra ramus, žinodamas, kad bus išteisintas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis