Valstybės apdovanojimais pagerbti labiausiai Lietuvai nusipelnę asmenys

ŠaltinisBNS

Antradienį minint Valstybės atkūrimo dieną ordinais ir medaliais pagerbti dešimtys su koronavirusu kovojusių medikų, dalis jų – po mirties.

„Daugelis šių asmenų garsino ir tebegarsina šalies vardą toli už jos ribų. Tarpų jų matome įvairiausių profesijų ir skirtingų biografijų žmones, iškilius kultūros, visuomenės veikėjus, mokslininkus, ištikimus Lietuvos draugus užsienyje, taip pat tuos, kurie rizikavo gyvybe gindami savo šalį ar gelbėdami artimą savo“, – apdovanojimų paskelbimo ceremonijoje kalbėjo prezidentas Gitanas Nausėda.

Valstybės apdovanojimai taip pat skirti kultūros, meno pasaulio žmonėms, visuomenininkams.

Anot šalies vadovo, ordinais ir medaliais pagerbiami tie, kurie „Lietuvai nusipelnė tiek kasdiene profesine veikla, tiek ir išskirtiniais, ne vieną gyvenimą keičiančiais, poelgiais“.

Jis taip pat teigė, kad spręsti gyvybės ar mirties klausimus iki šiol reikalauja ir prieš metus prasidėjusi koronaviruso pandemija.

„Dramatiškomis aplinkybėmis šiandien atsiskleidžia gražiausi pasiaukojimo, artimo meilės ir solidarumo pavyzdžiai. Todėl noriu atskirai paminėti mūsų šauniuosius medikus, slaugytojus, pagalbinius ligoninių darbuotojus, savanorius, kurie nevengia pavojų ir kasdien stoja į akistatą su pavojingu virusu“, – sakė šalies vadovas.

„Šiandien dalies kovotojų, deja, nebėra su mumis, tačiau mes niekada nepamiršime jų parodytos drąsos ir ryžto. Tegul Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiai išreiškia bent nedidelę dalį tos pagarbos, mūsų visų jaučiamos tiems, kurie savo asmeninį saugumą aukoja gelbėdami Lietuvos žmones“, – pridūrė jis.

Pasak G. Nausėdos, apdovanojami žmonės „įkūnija stipresnės, geresnės, teisingesnės Lietuvos siekį“.

Tarp apdovanotųjų – medikai, menininkai, akademikai

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga – Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi po mirties apdovanotas Antanas Vailionis (Vailenis)-Tėvas, pasipriešinimo kovoje žuvęs Dainavos apygardos Šarūno rinktinės partizanas.

Šalies vadovo dekretu didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius skirtas gydytojui urologui, nefrologui, chirurgui, organų transplantacijos ir donorystės puoselėtojui Baliui Dainiui.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi pagerbti režisierius Algimantas Puipa ir akademikas, skaičiavimo mašinų Lietuvoje kūrėjas, interneto plėtros ir humanoidų robotikos Lietuvoje pradininkas Adolfas Laimutis Telksnys.

Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi apdovanotas Europos Sąjungos teisėsaugos bendradarbiavimo agentūros (Europolo) Kibernetinių nusikaltimų centro vadovas Edvardas Šileris.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiai skirti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMU) Kauno klinikų gydytojui neurochirurgui Vyteniui Pranui Deltuvai ir LSMU Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovui Ričardui Kubiliui.

Šis apdovanojimas taip pat skirtas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro III reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjui Mindaugui Šerpyčiui, LSMU Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovui Tomui Tamošuičiui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanoti ir Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas, žmogaus ir medicinos genetikos pradininkas Lietuvoje Vaidutis Kučinskas bei Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus Maisto kokybės ir saugos komisijos pirmininkas Pranas Vaškelis.

Valstybės apdovanojimai taip pat skirti perkusininkui, kompozitoriui Vladimirui Tarasovui, kariuomenės vyresniajam seržantui Algimantui Šauliui, Antano Maceinos kūrybos tyrinėtojai ir jo kūrinių vertėjai į rusų kalbą Tatjanai Maceinienei, valstybinio choro „Vilnius“ vadovui, operos solistui Vladui Bagdonui, vertėjui Mahirui Gamzajevui, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniam direktoriui Renaldui Gudauskui, žurnalistui ir visuomenininkui Edmundui Jakilaičiui, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriui, „Koronos karštosios linijos“ iniciatoriui ir įkūrėjui Nerijui Mikelioniui, rašytojui, kritikui Petrui Bražėnui, kt.

Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi už pasiaukojimą ir atsidavimą itin sudėtingomis COVID-19 aplinkybėmis gelbstint gyvybes, nepaisant gresiančio pavojaus savo gyvybei, apdovanota daugiau kaip 30 sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojų – gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, valytoja, didžioji dalis iš sveikatos srities žmonių apdovanojami po mirties.

Šis apdovanojimas už išgelbėtus skęstančiuosius taip pat skirtas Vaidui Buinauskui ir Laurynui Subačiui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis