REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vakarų krikščionys neturėtų religijos laisvės laikyti savaime suprantamu dalyku – kardinolas R. Sarah

ŠaltinisCNA

Krikščionys Vakaruose neturėtų laikyti religijos ir kulto laisvės savaime suprantamais dalykais, sakė kardinolas Robertas Sarah (Robertas Sara) neseniai duotame interviu „EWTN News”.

„Grėsmės religijos laisvei pasireiškia įvairiomis formomis. Nesuskaičiuojama daugybė kankinių ir toliau miršta už tikėjimą visame pasaulyje”, – sakė 77 metų kardinolas. – Tačiau religijos laisvei gresia pavojus ir Vakaruose”.

„Dažnai tai nėra atviras grasinimas ar neapykanta tikėjimui”, – pridūrė jis, o „užslėptas nusistatymas prieš krikščionybę”.

Interviu, kuris bus transliuojamas per EWTN programą „Vaticano” sekmadienį, lapkričio 27 d., Gvinėjos kardinolas atkreipė dėmesį į Išėjimo knygą, kurioje pasakojama apie dešimt rykščių Egiptui, hebrajų išvykimą ir Egipto sunaikinimą. Pasak jo, šie įvykiai nutiko, „kad Dievo tauta turėtų laisvę tinkamai Jį garbinti”.

„Religinė laisvė neturi būti laikoma savaime suprantamu dalyku, neturi būti sukompromituota ar apleista”.

Liberalioji demokratija neturi pamiršti Dievo.

Naujausia kardinolo knyga „Dvasinio gyvenimo katekizmas” išleista spalio mėnesį anglų kalba.

Tai jau septintoji jo knyga, kurioje – išsamūs apmąstymai apie septynis Katalikų Bažnyčios sakramentus ir apie tai, kaip daryti pažangą dvasiniame gyvenime. Viena pagrindinių knygos temų – Mišių ir Eucharistijos svarba.

„Turime susirinkti į šv. Mišias ir priimti mūsų Viešpatį Eucharistijoje”, – sakė kardinolas R. Sarah valandą trukusiame interviu Romoje.

Jis kritikavo tai, ką pavadino plačiu pritarimu „drakoniškiems apribojimams” dėl dalyvavimo Mišiose COVID-19 pandemijos metu.

„Negalime to pamiršti: Eucharistija yra krikščioniškojo gyvenimo šaltinis ir viršūnė”, – pabrėžė jis.

„Prisitaikymas, – tęsė jis, – kartais yra būtinas. Susidursime su daugiau pandemijų ir kitų nepaprastųjų situacijų, ir bus diskutuojama kokie geriausi sprendimai Eucharistijos šventimo atžvilgiu. Tai yra gerai.

Liberalioji demokratija reikalauja debatų, tačiau per juos niekada negalima pamiršti ar apleisti mūsų Dievo garbinimo svarbos. Liberalioji demokratija neturi pamiršti Dievo.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte