V. Zelenskis tikisi „mūsų visų“ pergalės

ŠaltinisAFP-BNS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pažadėjo pergalę prieš Rusiją, jo šaliai minint pirmąją valstybinę Gynėjų dieną nuo Maskvos invazijos pradžios beveik prieš aštuonis mėnesius.

„Spalio 14 dieną reiškiame savo dėkingumą… dėkingumą visiems, kurie praeityje kovojo už Ukrainą. Ir visiems, kurie už ją kovoja dabar. Visiems, kurie laimėjo tada. Ir visiems, kurie tikrai laimės dabar“, – sakė Ukrainos lyderis vaizdo kreipimesi šiai progai pažymėti.

V. Zelenskis padėjo geltonos ir mėlynos – Ukrainos vėliavos – spalvų gėlių vainiką priešais paminklą sostinėje Kyjive, skirtą kariams, žuvusiems fronte nuo 2014 metų, kai rytuose prasidėjo susirėmimai su Rusijos remiamais separatistais.

Prezidento žodžiais, nugalint Rusiją, „bus atsakyta visiems priešams, kurie kažkada puolė Ukrainą“.

„Tai bus visų mūsų žmonių pergalė“, – sakė jis.

„Pasaulis yra su mumis. Labiau nei bet kada mūsų istorijoje“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje precedento neturinčią Vakarų paramą.

Ukrainos vyriausiasis kariuomenės vadas generolas Valerijus Zalužnas socialiniuose tinkluose pasveikino savo karius ir padėkojo už tarnybą.

„Sustabdėme priešo puolimą ir nutraukėme mitus apie Rusijos kariuomenės nenugalimumą“, – sakė jis vaizdo įraše.

Kyjive ta proga buvo suplanuotos religinės apeigos ir parodos, o šalies paštas paskelbė apie proginių pašto ženklų išleidimą.

Ukrainos gynėjų diena atsirado 2014 metais, siekiant pakeisti ankstesnę sovietinės kilmės Vasario 23-iosios šventę, kuri vis dar minima Rusijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte