REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

V. Zelenskio patarėjas iškėlė sąlygas Vatikanui dėl taikos derybų

Dar prieš prasidedant Vatikano misijai konflikto Ukrainoje sprendimui Michailas Podoliakas, Vladimiro Zelenskio biuro patarėjas, iškėlė keletą sąlygų, sakydamas, kad popiežius turėtų sutikti su Kijevo požiūriu dėl Rusijos karių išvedimo, pranešė italų corriere.it.

Interviu Italijos laikraščiui „Corriere della Sera” M. Podoliakas sakė, kad Kijevas palaikys popiežiaus taikos iniciatyvą tik tuo atveju, „jei Vatikanas skatins Rusijos karių išvedimą iš Ukrainos”.

Be to, V. Zelenskio biuro vadovas kaip sąlygas nurodė Vatikano pagalbą grąžinant į Ukrainą karo belaisvius, civilius kalinius ir vaikus.

„Jei Šventasis Sostas laikysis kitokio požiūrio, deja, tai tik pagilins krizę ir išprovokuos tolesnius agresyvius Rusijos veiksmus”, – pridūrė Podoliakas.

Priminsime, kad gegužės 20 d. popiežius pavedė Italijos vyskupų konferencijos vadovui kardinolui Matteo Zuppi atlikti misiją, kuri padėtų sumažinti įtampą konflikte Ukrainoje.

Pasak Vatikano valstybės sekretoriaus Pietro Parolino, Zuppi misija pirmiausia sieks „sukurti klimatą ir aplinką, galinčią vesti į taiką”. Jis teigė, kad dar per anksti kalbėti apie galimo Zuppi vizito į Maskvą ir Kijevą datas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte