V. Putinas ir Izraelio premjeras „kalbėjosi apie padėtį Ukrainoje“

ŠaltinisAFP-BNS

Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennettas (Naftalis Benetas) šeštadienį Kremliuje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarti karo Ukrainoje, pranešė jo atstovas spaudai.  

Anksčiau pasirodė pranešimų, kad žydų valstybė pasisiūlė tarpininkauti deryboms tarp Maskvos ir Kijevo.  

„Ministras pirmininkas ką tik Kremliuje baigė susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Susitikimas truko maždaug pustrečios valandos“, – rašoma Izraelio premjero kanceliarijos išplatintame pranešime.    

N. Bennettas iki šiol neprisidėjo prie užsienio lyderių, pasmerkusių Rusijos invaziją Ukrainoje – jis pabrėžė tvirtus Izraelio ryšius tiek su Maskva, tiek su Kijevu.

Ukraina anksčiau prašė N. Benneto tarpininkauti.

N. Bennetto biuro pranešime sakoma, kad premjeras „anksti šį rytą išskrido į Maskvą, pasikalbėjęs su prezidentu Putinu praeitą trečiadienį“.

N. Bennettas yra religingas žydas ir šeštadieniais, per judėjų šabą, netvarko jokių reikalų, nebent susiklostytų kokios nors nepaprastos aplinkybės.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė Rusijos naujienų agentūroms, kad V. Putinas ir N. Bennettas „kalbėjosi apie padėtį Ukrainoje“.

N. Bennetas po susitikimo Maskvoje išvyko į Berlyną derybų su Vokietijos kancleriu, vėliau sakė jo atstovas.

„Ministras pirmininkas Naftali Bennettas šiuo metu išvyksta iš Maskvos į Berlyną, kur susitiks su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu“, – sakoma atstovo pranešime.

Ko gera, susitikimas su N. Bennetu yra pirmasis atvejis, kai V. Putinas aptarė Ukrainos konfliktą tiesiogiai susitikęs su užsienio lyderiu.

Vasario 24-ąją, invazijos pradžios dieną, V. Putinas priėmė Kremliuje Pakistano premjerą Imraną Khaną (Imraną Chaną). Šis vizitas buvo seniai suplanuotas, bet daugelis apžvalgininkų darė išvadą, kad jis įvyko netinkamu laiku.

Pirmadienį I. Khanas gynė šią kelionę – pirmąją per daugiau kaip du dešimtmečius Pakistano lyderio viešnagę Rusijoje.

„Mano užsienio politika nepriklausoma, o vizitai Kinijoje ir Rusijoje bus naudingi Pakistanui ateityje“, – kalbėdamas per televiziją sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Na nereikia vynioti žodžiu i vata. Izraelis šiuo metu yra Rusijos sąjungininkas. Tu negali būti kartu ir su žmogžudžiu, ir su auka.

  2. Kai tikros sankcijos palietė Rusijos oligarchus su žydiškom šaknim, tada ir Izraelis pasirodė

    • Izraelis ir pries sankcijų įvedimą Kremlių palaikė. Ir pats netieke Ukrainai karines produkcijos ir kitiems draudė – jei tik galejo.

  3. Izraelis susirūpino taika dėl JAV ketinimo nuimti Iranui dalį sankcijų dėl urano sodrinimo (mainais į naftą), kitu atveju žydams būtų vienodai ta Ukraina.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte