V. Orbanas atsikirto jį kritikavusiems ES lyderiams: elgiatės lyg kolonistai

ŠaltinisBNS

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas penktadienį apkaltino Europos lyderius, kad jie elgiasi kaip „kolonialistai“, kritikuodami prieštaringai vertinamą įstatymą, laikomą varžančiu LGBT bendruomenės teises šalyje.

Praėjusią savaitę Briuselyje vykusiame viršūnių susitikime ES lyderiai pažėrė aštrios kritikos V. Orbanui.

Nyderlandų vyriausybės vadovas Markas Rutte (Markas Riutė) pareiškė, kad Vengrijos lyderis privalo palaikyti ES vertybes arba pasitraukti iš 27 valstybių Bendrijos.

Kalbėdamas per valstybinį radiją V. Orbanas ignoravo raginimus atšaukti įstatymą, draudžiantį „homoseksualumo arba lyties keitimo propagavimą“ televizijos laidose, filmuose ir lytinio švietimo programose mokyklose.

„Jie elgiasi kaip kolonialistai, – sakė V. Orbanas, kalbėdamas apie savo kritikus ES. – Jie nori diktuoti, kokie įstatymai turi galioti kitoje šalyje; jie nori mums nurodinėti, kaip gyventi ir kaip elgtis“. Premjeras pridūrė, kad tokią kritiką lėmė „Europos kolonialinės praeities blogi atspindžiai“.

Vengrijos dešiniųjų vyriausybė, kurios kitais metais laukia nauji rinkimai, tvirtina, kad toks įstatymas yra būtinas, siekiant užtikrinti, kad jaunesnių nei 18 metų vaikų lytinis švietimas būtų jų tėvų prerogatyva.

Tačiau LGBT teises ginančios grupės ir aukšto rango Europos pareigūnai sako, kad šis įstatymas stigmatizuoja seksualines mažumas ir siekia nuslopinti kalbas apie lytinę orientaciją.

Praėjusią savaitę Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) šį įstatymą pavadino „gėda“ ir parašė laišką Vengrijai, reikalaudama paaiškinti, kokį poveikį jis turės pagrindinėms žmogaus teisėms. 

Septyniolikos ES šalių vadovai pasirašė bendrą laišką, kuriame pasmerkė šį teisės aktą ir paragino Europos Komisiją dėl jo perduoti Vengriją Europos Teisingumo Teismui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Tai dabar taip iseina pradesim sokti pagal LGBT norus?kas jie isvis tokie?jeinjie siekia tam tikrubteisiu tai leibpradeda elgtis kaipbtikribtosbsalies pilieciai.atlikti privaloma karine tarnyba ir pns.o dabar patis nieko nedaro apart savo teisiu reikalavimo.o kur kitu zmoniu teises kuriubira dauguma?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis