V. Landsbergis siūlė bausti už raginimą nesiskiepyti, migrantus pripažinti nusikaltėliais

ŠaltinisBNS

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS_LKD) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis siūlo bausti už raginimą nesiskiepyti nuo COVID-19, o neteisėtus migrantus pripažinti nusikaltėliais.

Tokius siūlymus jis pateikė šeštadienį per partijos tarybos posėdį Vilniuje.

„Lietuvos problemos yra tradicinės, istorinės: karai, marai, blūdai“, – tvirtino jis.

V. Landsbergis sakė, kad tie, kurie ragina nesiskiepyti nuo koronaviruso, yra potencialūs viruso platintojai.

„Ir reikia kiekvienam aiškiai į akis tai pasakyti. Aš to pasigendu“, – sakė jis.

Konservatorius tvirtino, kad plinta antivakserių sektantizmas, kuriam valstybė nesipriešina.

„Kodėl? Ką reiškia visuomenės solidarumą ir solidarią gynybą griaunanti agitacija nesiskiepyti? Tai yra priešų veiksmas, ir turėtų būti atsakomybė suvokiama ir už nesiskiepijimą, ir už agitaciją nesiskiepyti. Mes kol kas kaip valstybė nekvalifikuojame tų reiškinių kaip nusikalstamų veikų, esame švelnūs ir mandagūs ir galbūt dėl to taip pat nukentėsime“, – kalbėjo V. Landsbergis.

„Netramdome tos veiklos įstatymine ir teisėtvarkos jėga. Nors tai galėtų būti daroma, pavyzdžiui, agitacija nesiskiepyti įvertinta kaip kenkimas visuomenei“, – sakė jis.

Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis žurnalistams sakė, kad diskusija apie tai turi vykti, jis sakė, kad palaikytų griežtesnę valstybės politiką dėl skiepijimosi.

„Mes galime atsidurti labai pavojingoje situacijoje, kai rudenį deltai, deltai plius ar kuriai nors atmainai grįžus į Lietuvą, mes pradėsime svarstyti ir diskutuoti dėl karantino, tai reiškia, kad visi tie, kurie šiandien yra pasiskiepiję ir nori gyventi atsidarę, eiti į barus, universitetus, darbus, to negalės daryti dėl to, kad kiti žmonės pasirinko nesiskiepyti ir pasirinko užkrėsti kitus. Manau, kad tai nėra suprantama“, – tvirtino konservatorių lyderis.

Siūlo migrantus pripažinti nusikaltėliais

TS-LKD garbės pirmininkas taip pat siūlė neteisėtus migrantus Lietuvoje pripažinti nusikaltimą padariusiais asmenimis.

„Turbūt galėtume sutelkti, ko dar nėra panaudota, ir kur Seimas dar nepasireiškė. Tai labai aiški samprata, kad sienos pažeidėjai, kaip mes juos besuprastume ar užjaustume kaip pavienius žmones, kad sienos pažeidėjai yra įstatymų pažeidėjai. Ir jiems tai turi būti aiškiai pasakoma“, – teigė V. Landsbergis.

„Lietuva turi galimybių priimti tam tikras taisykles ir jei reikia ir įstatyminio lygmens, ir su skubiai sušaukto Seimo sprendimu, kad šie nusikaltėliai negali prašytis prieglobsčio“, – kalbėjo jis.

Komentuodamas šį pasiūlymą G. Landsbergis sakė, kad Lietuva yra pasirašiusi tarptautines sutartis ir privalo jų laikytis.

„Yra tarptautiniai įsipareigojimai, dalis jų įrašyta svarbiausiose tarptautinėse sutartyje, pavyzdžiui, Lisabonos susitarime, kuris yra pamatinis Europos Sąjungos dokumentų. Turime laikytis tarptautinių įsipareigojimų“, – teigė jis.

Valdančioji TS-LKD tarybos posėdyje šeštadienį diskutuoja apie pastarojo metu grėsmes, susijusias su nelegalia migracija iš Baltarusijos, saugumo ir gynybos klausimus, šalies pasirengimą atremti hibridines grėsmes iš Lietuvai nedraugiškų valstybių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. ale tu matai, kaip plokštelė apsivertė? Suprato, kad reitingai važiuoja į su binę, tai reikia kažkaip pasimuistyti ir kažką pasiūlyti. Nebepadės šitie vogravimai – liberali partijos krypis suformuota aiškiai ir ji neatšaukta, tad protaujantys mato kurlink einama. O šitie pagraudenimai, nors ir teisingi, bet populiarumo reikalų nepagerins.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis