V. Landsbergis atsiprašo dėl Sausio 13-ąją pasakytų žodžių apie protestuotojus

ŠaltinisBNS

Buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis teigia apgailestaujantis dėl savo žodžių, skirtų per Sausio 13-osios minėjimą Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje švilpusiems žmonėms.

„Nemanau, kad tinkamai reagavau į negražius garsus žuvusiųjų atminimo valandą“, – antradienį savo „Facebook“ paskyroje parašė jis.

„Reikėjo tiesiog užsikimšti ausis ir galvoti: kaip gerai, kad žuvusieji negirdi. Tačiau aš irgi žmogus, ir man išsprūdo netinkami žodžiai apie kai kuriuos dalyvavusius“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas.

„Mes tiek nuėjome kartu, tiek ištvėrėm. Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti – atleiskite“, – rašė V. Landsbergis.

Sausio 13-ąją Nepriklausomybės aikštėje kalbas sakant Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, premjerei Ingridai Šimonytei, parlamentarei Paulei Kuzmickienei, Laisvės premijos laureatei, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolei Bernadetai Mališkaitei Šeimos sąjūdžio į protesto mitingų sukviesti žmonės švilpė, rėkė „Gėda“, mušė būgnais ir pan.

Iškart po minėjimo V. Landsbergis žurnalistams sakė: „Kokie čia žmonės, čia „Jedinstvo“

Komentuodamas tokį elgesį iškart po minėjimo V. Landsbergis žurnalistams sakė: „Kokie čia žmonės, čia „Jedinstvo“. Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis – fašistai, „Jedinstvo“. Problema, žinoma. Pamišėlių pakankamai daug.“

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius tuomet teigė, kad žmonės į Nepriklausomybės aikštę sausio 13-ąją atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, reikalavo atstatydinti Vyriausybę.

Po kelių dienų Lietuvos šeimų sąjūdis pareiškė apgailestaujantis dėl „pavienių nepagarbių išsišokimų“ per Laisvės gynėjų dienos minėjimą prie Seimo kalbant Laisvės premijos laureatei Bernadetai Mališkaitei. Anot Lietuvos šeimų sąjūdžio, „neigiama reakcija buvo skirta ne Laisvės gynėjams ar sausio 13-sios įvykiams, o politikams“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

34 KOMENTARAI

 1. Paprastai atsiprašantys žmonės ne tik apgailestauja, bet ir gailisi. Kažkaip nepanašu. Labai jau veidmainiškai apdairiai išdėstytas tas jo atsiprašymas. Neįtikino.

  • Ar pačiam, anonime, lengva atsiprašyti?
   Ir būna labai faina, kai tas, kurio atsiprašai, tau rėžia, kad neįtikinai.
   Turi raudoti, rautis plaukus ir ant žemės raitytis. O paskui dar 50 metų atgailauti ir jaustis nevisaverčiu, o geriausia – nuo sąžinės graužaties pasikarti. Va tada tikrai visam pasauliui įrodysi, kad gailiesi.

   Pvz., mane šitas prof.V.L. atsiprašymas maloniai nustebino. Nes retai pasitaiko 🙂

  • Lanzbergio atsiprašymas nėra nuoširdus ir tai manau ysitikins žmonės laike 3 savaičių Nes marksizmo leninizmo destytojo leksikos yr gan platus I ta Lietuvos žmonės netik išgirs bet ir pamatys

 2. Pagirtinas elgesys. Kuo daugiau tokių pavyzdžių. Nėra ir nebuvo mano mėgstamas, bet jo veiksmas viešai atsiprašyti, keičia mano nuomonę. Galų gale, kas be nuodėmės, tegul meta į mane akmenį ????.

 3. V. Landsbergis „atsiprašė“ taip, kad net per Sausio 13-osios minėjimą protestavusiems asmenims užvestos bylos.

  • Priversti policija pradeti tyrima pagal ANK 488 (Viešosios rimties trikdymas), nors visas kvartalas ar net puse Vilniaus puse nakties nuo baliuko ar koncertuko nemiega – misija neimanoma. O cia prasom – kaip ant lekstutes.

 4. Lyg ir apgailestavo, bet tuo atsiprašymu vėl bandė įžeisti, tik kitais žodžiais. Pasigilinkit.

 5. Pasakymas, kad netinkamai parinkau žodžius,reaguodamas negražius garsus žuvusiųjų minėjimo valandą, nėra joks atsiprašymas. Tai savo kaltės sumenjinimas ir protestuotojų tariamos kaltės išdidinimas, nepaminint jų persekiojimo. Landsbergis sako, kad jo išsireiškimai – tai tik smulmena, tik keletas negražių žodžių.
  Žmonių vadinimas jedinstvinikais ir ne žmonėmis nėra tik nekaltos frazės. Žmonių laikymas ne žmonėmis ir tautos priešais yra jų persekiojimo preliudija. Prieš pradedant persekiojimus yra būtina norimus persekioti žmones įvardinti tautos priešais, ne žmonėmis, tarsi jie nenusipelno žmogiško požiūrio į save. Ne žmonėmis ir mažiau žmonėmis lvokiečiai laikė žydus ir kitus ne arijų kilmės žmones. Komunistai savo kankinamus žmones įvardijo liaudies priešais. Pas mus nenorintieji vakcinuotis žmonės taip pat bandomi įvardinti mažiau žmonėmis ar netgi visiškai nemonėmis,, antivakseriais, ir čia pat siūloma juos diskriminuoti, neleisti to, kas yra savaime suprantama žmonėms. Iš vyriausybės oficialų požiūrį atstovaujančios LRT atvirai transliuojami raginimai iš nenorinčių susivakcinuoti atimti absoliučiai viską, met ir maistą, diskriminuoti jų vaikus.
  Landsbergio kvietimas prieš prievartą protestuojančius žmones laikyti tautos priešais ir nežmonėmis nėra tik netinkamai parinkti žodžiai – tai kvietimas susidoroti su nepaklusniaisiais
  Ačiū Sievui, kad žmonės vis labiau atveria akis. Tai kad nesulaukė žmonių pritarimo, manau ir privertės Landsbergį manipuliatyvia forma atsiimti savo žodžius.

  • Jis visus jam neitinkancius kenkejais (вредитель) isvadino. Tai Stalino laiku terminas. Pateisino masines zudynes. – Слово «вредитель», которое в СССР служило обиходным синонимом «врага народа», вошло в обличительный лексикон власти в конце 1920-х годов.

   • Dabartiniai valdantieji be skrupulų naudoja žiauriausių, daugiausiai žmonių pražudžiusių režimų atidirbtus visuomenės supriešinimo, režimui nepritariančiųjų paskelbimo ne visuomenės nariais, jų persekiojimo ir diskriminavimo metosus. Įpatingai didelis dėmesys įgyvendinant šiuos tikslus skiriamas masinei propagabdą ir kitos nuomės cenzūri.
    Tarp kitko, Gebelso vadovaujama propagandos ministerija fašistinėje Vokietijoje buvo taip pat viena svarbiausių ministerijų. Gebelso metodas buvo siekti tikslo bet kokiomis priemonėmis, pasitelkiant ir atvirą melą. Jis siūlė nebijoti melo, nes kuo įžūlesnis melas, tuo lengviau žmonės juo patiki. Ar nepanašu į mūsų propagandos metodus per oficialius kanalus?
    Bet žmonės vis labiau perpranta šias manipuliacijas jų nuotaikomis, jų sąmone. Ne tik Landsbergis, bet ir LRT, sulaukusi žmonių neigiamų reakcijų, turėjo atsiprašinėti už savo siūlymus atimti iš nenorinčiųjų vakcinuotis viską, įskaitant net ir maistą.
    Kurstoma baimės ir neapykantos epidemija vis mažiau turi įtakos, kai ženkliai ima mažėti ja tikinčiųjų.

 6. Konservatorių gailestį ir atsiprašymą už tai ką jie pridirbo suprasiu jei jie savo noru išeis į opoziciją seime. Deja tokiu stebuklu netikiu.

 7. Būtų pasakęs atsiprašau, gailiuosi ir taškas. O dabar vėl vėliau vėliau ir dar labiau privelia. Jis kitaip nemoka. Nors – tai pirmas šūkis kai konservatorius atsiprašo. Iki šiol jie siko ant Lietuvos ir iš tribūnų trubijo kad tas sudas tai gėris. Be gėdos ir be gailesčio. Beje anūkas tegu paseka senio pavyzdžių, teatsipraso ir temauna lauk iš seimo ir vyriausybės.

 8. Is facebook’o

  Lietuvos šeimų sąjūdis. Pareiškimas dėl konservatorių kvietimo

  2022 m.sausio 27 d.

  Lietuvos šeimų sąjūdis gavo konservatoriaus Justo Džiugelio kvietimą, neabejotinai suderintą su partijos vadovybe, susitikti ir tartis dėl vasario 16-sios minėjimo. To paties Seimo nario, kuris viešai pareiškė, kad „tradicinės šeimos yra erkės, kurios susirinks Vingio parke gegužės 15 d.“. Susitikti kviečiama slapta nuo visuomenės, vienoje iš Vilniaus bažnyčių patalpų.

  Tokį kvietimą iš tokio asmens laikome provokacija ir pasityčiojimu iš Lietuvos šeimų ir visuomenės. Suprantame, kad dabar konservatoriams svarbiausias dalykas pasaulyje yra reabilituoti žmonių akyse Tautos atgimimą ir Nepriklausomybės atkūrimą privatizavusį asmenį ir užtikrinti jam galimybę ir toliau netrukdomai sakyti žmonėms pamokslus iš Signatarų namų balkonėlio.

  Jokios veidmainiškos atgailos nepanaikins tos paniekos ir begalinės neapykantos savo žmonėms, kurią tas asmuo yra ne kartą viešai pareiškęs ir Lietuvai jo veiksmais padarytos žalos. Mes, skirtingai nuo konservatorių, nesame privatizavę Lietuvos žmonių nuomonės ir negalime jiems uždrausti reikšti savo vertinimus.

  Laikas suprasti, kad politikai yra atsakingi ir atskaitingi visuomenei. Piliečių reiškiamas viešas pritarimas ar nepritarimas jų veiksmams yra normali demokratinių valstybių viešojo gyvenimo dalis.

  Nei vienas politikas pasaulyje nuo plojimų ar švilpimo dar nenumirė, tai laikoma neleistinu dalyku tik diktatūrose, su kuriomis nepatenkinti savo piliečių reakcija į jų veiksmus laikinieji Lietuvos teritorijos administratoriai dieną naktį nepaliaujamai „kovoja“.

  Valstybinės šventės turi būti paminėtos atsižvelgiant į žmonių nuomonę, lygiai dalyvaujant ir pasisakant visoms visuomenės grupėms. Švenčių rengimo scenarijai neturi būti privatizuoti valdančiųjų partijų ir paversti jų viešųjų ryšių akcijomis ir valdžios bei atskirų asmenybių garbinimo spektakliais, kas ir yra pagrindinė piliečių nepasitenkinimo priežastis.

  Slapta derėtis dėl valstybinių švenčių minėjimo su valstybės ir Tautos išdavikais, priėmusiais antikonstitucinį valstybinės lietuvių kalbos žlugdymo įstatymą, įvedusiais diktatūrinį režimą, piliečių segregaciją ir diskriminavimą, naikinančiais valstybingumą ir laužančiais Konstituciją, nesirengiame.

  Mes sutiksime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną be politikų veidmainystės, su Lietuvos žmonėmis – oriai, be pompastiškos valdžios patetikos ir laisvai.

  Raimondas Grinevičius
  Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas

 9. ir klastinga.Vadinamas atsiprašymas ir bylos mitingo dalyviams tą pačią dieną,kad profesorius „išsaugotų veidą“.Nuolankumo ir nuoširdžios atgailos nerasta.Tai tik klastinga ,apskaičiuota,dengianti poza.

 10. Visi čia rašinėja apie kažkokį atsiprašymą. Prašyčiau pacituoti tą vietelę, kurioje konkrečiai ištartas tas mistinis „atsiprašau“. Gal mes tikrai bepročiai, kad leidžiamės to senioko maustomi? Jis tik pirsteli, ir visi tuoj puola kaip kilbukai, prarydami ne tik slieką, bet ir kabliuką. „Tautos vadas“ net nesapnuoja atsiprašyti šunaujos ir bepročių runkelių, juk jie net ne žmonės … Ne tokius žodžius meta impulsyvus žmogus, koks iš tikrųjų ir nėra minėtas žmoga. Jis visada viską apgalvoja ir gudriai paspendžia spąstus. Didysis intrigų meistras …

 11. Dėdule, reikėjo ne pasturgaliu mąstyti, kai 75 metams įslaptinai ne tik savo, bet ir kitų kgbizmą….. Komikas Tamkevičius tikriausiai namuose raitėsi iš juoko dėl savo kronikos, nes jei su ta kronika reikalas būtų rimtas, nesėdėtų juos persekiojusiam kgbistui įsikibęs įdešinę parankę vienoje ložėje su kitais kgbistais. Tai faktinis Kronikos išniekinimas! Na, pats redagavo, pats ant jos nusilengvino…..

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte