V. Čmilytė-Nielsen priėmė Šeimų sąjūdžio reikalavimus, planuojamas mitingas – taikus

ŠaltinisBNS

Lietuvos šeimų sąjūdžio reikalavimai vakar buvo įteikti Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei Nilsen. Sąjūdžio pirmininkas yra Raimondas Grinevičius. Jis teigia, kad pagrindinis reikalavimas šiuo metu yra atšaukti reikalavimus, susijusius su galimybių pasu. Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen teigia iš sąjūdžio atstovų išgirdusi pažadą, kad rugsėjo 10 dieną planuojamas mitingas prie Seimo bus taikus. Pateikiame visus reikalavimus valdančiajai daugumai.

„Tam, kad būtų normalizuota situacija valstybėje ir pradėtas dialogas tarp pilietinės visuomenės ir valdžios,  būtina atlikti šiuos veiksmus:

 1. Nuo rugsėjo 1 d. turi būti panaikinti šie antikonstituciniai norminių aktų reikalavimai: 

 1.1. Privalomas kaukių dėvėjimas mokiniams mokyklose.

 1.2. Privalomas testavimas už savo pinigus nevakcinuotiems nuo COVID-19 Lietuvos piliečiams.

 1.3. Vakcinacijos nuo COVID-19 reikalavimas darbuotojams su įpareigojimu darbdaviui nušalinti nuo darbo darbuotoją už tokio reikalavimo nevykdymą.

 1.4. Galimybių pasas.

2. Nuo š.m. rugsėjo 7 d. turi būti atleistas iš pareigų visiškai susikompromitavęs ir pasitikėjimą praradęs Sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys.

3. Turi būti nedelsiant sustabdytos bet kokios Partnerystės įstatymo priėmimo ir Stambulo konvencijos ratifikavimo procedūros. Tokie sprendimai, prieštaraujantys Konstitucijai ir įtakosiantys visų Lietuvos ateities kartų gyvenimą, negali būti priimti be referendume išreikštos Tautos valios.

Šie reikalavimai pagrįsti pagarba LR Konstitucijai, Lietuvos įstatymams ir sveikam protui.  Kiekvienas Lietuvos pilietis – Seimo narys, gerbiantis Konstituciją ir besilaikantis Seimo nario priesaikos, turėtų siekti dialogo ir vienybės, o ne didinti priešpriešą ir skaldyti visuomenę. 

Tokie valdančiosios koalicijos sprendimai atvertų galimybes dialogui su pilietine visuomene ir nuo jų priklausytų tolesni Lietuvos šeimų sąjūdžio veiksmai. Tuo atveju, jei nedelsiant būtų pradėtos derybos dėl situacijos šalyje normalizavimo ir pilietinės taikos, Lietuvos šeimų sąjūdis galėtų svarstyti galimybę dėl masinio protesto mitingo datos perkėlimo“.

Reikalavimai užbaigiami tokiais žodžiais: „Spręskite, ar tikrai siekiate dialogo, kuris pašalintų grėsmę piliečių gerovei, visuomenės rimčiai ir valstybės stabilumui“.

Taikaus mitingo pažadas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia iš Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovų išgirdusi pažadą, kad rugsėjo 10 dieną planuojamas mitingas prie Seimo bus taikus.

„Išgirdau pažadą, kad rugsėjo 10 dienos renginys bus taikus, kad jame nebus naudojami įžeidžiantys simboliai, kad jis bus kitoks nei rugpjūčio 10-osios dienos mitingas“, – pirmadienį po Seimo kiemelyje vykusio susitikimo su Šeimų sąjūdžio atstovais žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Ji taip pat teigė gavusi reikalavimus valdančiajai daugumai.

„Dalis tų lūkesčių galėtų būti svarstomi, jie yra susiję su švietimu, su noru, kad švietimo procesas vyktų kuo sklandžiau. Dalis prasilenkia su valdančiosios koalicijos įsipareigojimais savo rinkėjams. Tačiau bet kokiu atveju, tuos gautus lūkesčius, norus, perduosiu valdančiosios koalicijos partneriams“, – dėstė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, kalbant apie švietimą, mitingo organizatoriai ragino atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo. Nuo rugsėjo apsaugines veido kaukes dėvėti kontaktinių užsiėmimų metu turės visi moksleiviai ir studentai, išskyrus pradinukus.

Seimo pirmininkė sakė, kad Šeimų sąjūdžio atstovai taip pat kėlė klausimus dėl galimybės darbdaviui nevakcinuotus darbuotojus nušalinti nuo pareigų. Anot jų, Seimas neturėtų priimti tokio sprendimo.

Pasak jos, kalbėta ir apie mokamų testų dėl koronaviruso atšaukimą.

„Buvo išsakytas nepasitikėjimas ministru Arūnu Dulkiu. Skirtingi reikalavimai, skirtingo svorio ir net tematikos. Dalis jų yra susiję net ne su pandemija, o su žmogaus teisių klausimais – su Stambulo konvencija, su partneryste“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė teigė, kad susitikimu buvo žengtas žingsnis link įtampos deeskalavimo.

„Dalis lūkesčių yra sunkiai įgyvendinami, laikantis valdančiosios koalicijos įsipareigojimų, tačiau imtis priemonių, užmegzti kažkokį dialogą yra tikslinga, suprantant, kokios įtampos šiandien yra visuomenėje“, – sakė politikė.

Ji taip pat teigė, kad pandemijos valdymo priemonės turi būti derinamos, atsižvelgiant į skirtingas žmonių grupes.

„Ir tai yra daroma“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji taip pat teigė iš organizatorių gavusi kvietimą atvykti į renginį, tačiau pabrėžė, jog sprendimo dėl to dar nėra priėmusi.

Seimo Pirmininkė susitiko su Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovais / BNS nuotr.

Žadamas mitingas – taikus

Su Šeimų sąjūdžio atstovais – Raimondu Grinevičiumi, Artūru Orlausku ir Algimantu Rusteika – Seimo pirmininkė susitiko parlamento kiemelyje, nes visi trys vyrai neturėjo galimybių paso ar analogiško dokumento, leidžiančio įeiti į Seimo rūmus.

Po susitikimo A. Orlauskas sakė, kad „pirmą kartą Seimo pirmininkė žengė žingsnį link žmonių“.

„Ji išsakė savo lūkesčius dėl mitingo rugsėjo 10 dieną, iškėlė abejones, kad jis gali būti panašus į rugpjūčio 10 dienos mitingą, pasibaigusį nežinau kieno organizuotomis riaušėmis. Bet mes tiesiog dar kartą patvirtinome, kad mūsų mitingas saugus“, – kalbėjo jis.

Pasak Šeimų sąjūdžio atstovo, mitingas bus toks, koks buvo gegužės viduryje Vingio parke Vilniuje. Jo metu organizatoriai planuoja užtikrinti „visus aukščiausius saugumo reikalavimus, švaros reikalavimus“.

„Jis bus gražus, šviesus, skatinantis dialogą ir išsakantis tam tikrus reikalavimus, kuriuos ir perdavėme Seimo pirmininkei“, – kalbėjo A. Orlauskas.

Jo teigimu, mitinge turėtų dalyvauti apie 10 tūkst. žmonių. Vienas iš renginio organizatorių taip pat sakė, jog rugpjūčio 10 dienos protestą, pasibaigusį riaušėmis prie Seimo, organizavo ne Šeimų sąjūdis.

„Skirtingi organizatoriai, skirtingi žmonės. Mes negalime atsakyti už kitus žmones, kurie kažką daro“, – teigė A. Orlauskas.

Savo ruožtu Raimondas Grinevičius teigė, kad pagrindinis reikalavimas šiuo metu yra atšaukti reikalavimus, susijusius su galimybių pasu.

Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Protestas peraugo į riaušes, jų dalyviai blokavo išėjimus iš parlamento rūmų, mėtė į pareigūnus butelius, signalines raketas, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos, sulaikyta keliasdešimt asmenų.

Tuo metu Vilniuje gegužės viduryje Šeimų sąjūdis Vingio parke surengė „Didįjį šeimos gynimo maršą“, kurio dalyviai protestavo prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą. Policijos duomenimis, renginyje susirinko iki 10 tūkst. žmonių.

Dar viena protesto akciją sostinės centre ruošiamasi surengti rugsėjo 10-ąją, Vilniaus savivaldybė šią savaitę žada iš naujo svarstyti, ar išduoti leidimą renginiui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Šaunuoliai Šeimos Sąjūdžio vyrai. Man patinka, tas jų neskubėjimas, t.y. kantrybė. Viskas daroma apgalvotai ir palengva. Žingsnis po žingsnio vis judama pirmyn. Suprantama, kai kas nori greitai viską padaryti, bet greitus, t.y. neparuoštus darbus velnias gaudo. Taip veikiant yra įrodoma, kad nuo pradžių buvo sugalvota daryti viską taikiai ir teisinėmis priemonėmis. Manau, kai subręs reikalas naujiems rinkimams, tai būsime pasiruošę juose dalyvauti ir gerai žinosime, už ką balsuoti. Labiausiai ir nerimauju, kad, kas būtų, jei rinkimai dabar vyktų. Juk tautos supriešinimas, baimė, suirutė vėl pastūmėtų išrinkti dar didesnius mariginalus ir, kaip sakant – timpt už vadžių ir vėl iš pradžių. Pasitikėkime šiais vyrais nes dabar tikrai Dievo Dvasia juos veda.

  2. kad „Respublikos“ leid. redaktorius, „būkime vieningi“, Zigmo Vaišvilos komanda ir kt. panašūs į juos geriausiu atveju tyli arba šaiposi. Manau, kad taip jie tik išsiduoda, kokių jėgų yra vedami ir kam tarnauja. Būkime atidūs ir matykime viską plačiau.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis