Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui nesuteiktas žodis „Eurovizijos“ finale

ŠaltinisAFP-BNS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis negalės perduoti vaizdo pranešimo „Eurovizijos“ finale, ketvirtadienį pranešė dainų konkurso organizatorius.

Po to, kai dėl karo Ukrainoje, kuri 2022-aisiais tapo konkurso nugalėtoja, buvo nuspręsta surengti konkursą kitur, tai padaryti sutiko Jungtinė Karalystė. Muzikinę fiestą šįmet rengia Anglijos miestas Liverpulis.

Šeštadienį vyksiančiame finale Ukraina bus ypatingai pagerbta – pasirodys 11 šios šalies atlikėjų, tarp jų ir praėjusiais metais triumfavusi grupė „Kalush Orchestra“.

Vakaro metu bus rodomi vaizdo klipai, pristatantys įvairias šalies vietoves.

Tačiau Europos transliuotojų sąjunga (EBU) teigė, kad griežtos taisyklės neleido jai leisti kalbėti Ukrainos vadovui.

„Vienas iš konkurso kertinių akmenų – nepolitinis renginio pobūdis, – sakė EBU.  – Šis principas draudžia konkurso metu daryti politinius ar panašius pareiškimus.“

Ji pridūrė, kad V. Zelenskio prašymas kreiptis į auditoriją, „nors ir pateiktas turint pagirtinų ketinimų, deja, negali būti patenkintas, nes tai prieštarautų renginio taisyklėms“.

JK ministro pirmininko Rishi Sunako (Rišio Sunako) atstovas spaudai penktadienį nurodė, jog premjeras yra nusivylęs, kad EBU neleido parodyti V. Zelenskio vaizdo pranešimo per šį savaitgalį vyksiantį „Eurovizijos“ finalą.

„Vertybės ir laisvės, už kurias kovoja prezidentas Zelenskis ir Ukrainos žmonės, nėra politinės, jos yra pamatinės“, – sakė jis žurnalistams, pažymėdamas, kad EBU pati uždraudė Rusijai dalyvauti konkurse.

Tuo metu Ukrainos prezidento atstovas spaudai Serhijus Nykyforovas penktadienį feisbuke sakė, kad V. Zelenskio biuras nesikreipė į „Eurovizijos“ organizatorius su prašymu leisti jam kalbėti finale ar kuriame nors kitame konkurso etape.

LRT vadovė EBU posėdyje ragins keisti sprendimą

Nacionalinio transliuotojo LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė EBU posėdyje žada kelti klausimą dėl galimybės „Eurovizijoje“ pasisakyti Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui.

EBU tokį sprendimą teigia priėmusi, nes griežtos taisyklės neleidžia jokių politinių pareiškimų.

„Sprendimą dėl V. Zelenskio kalbos priėmė Europos transliuotojų sąjungos EBU vadovybė, prižiūrinti, kad šių taisyklių būtų laikomasi. Tam ji turi visus įgaliojimus. Tačiau rytoj kaip tik vyks EBU valdybos posėdis, kuriame EBU valdybos narė, LRT vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė iškels šį klausimą“, – BNS penktadienį sakė LRT atstovė Miglė Savickaitė.

Praėjusiais metais devynios šalys – tarp jų ir Lietuva – kreipėsi į EBU dėl Rusijos pašalinimo iš Eurovizijos po Maskvos invazijos Ukrainoje.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė EBU valdyboje kėlė klausimą tiek dėl Rusijos pašalinimo iš Eurovizijos, tiek dėl Rusijos transliuotojų pašalinimo iš EBU narių.

Iš pradžių siūlymams nebuvo pritarta, tačiau galiausiai priimtas sprendimas, kad Rusija „Eurovizijoje“ nedalyvaus, o Rusijos transliuotojų narystė buvo suspenduota.

„Toks sprendimas buvo priimtas remiantis renginio taisyklėmis ir EBU vertybėmis.  Šių metų dainų konkurse Rusija taip pat nedalyvauja“, – sakė M. Savickaitė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. EBU, neleisdami kalbėti Zelenskiui, yra neteisūs. O neteisūs todėl, kad kol Ukraina gina nuo rsų ordų visą Europą, tol Europa gali maivytis visokiomis Eurovizijomis. Ir visa ES – o tuo labiau EBU (European Broadcast Union), kaip Europos Transliuotojų Asociacija, privalėjo leisti pasisakyti Zelenskiui. Dabar Europoje nėra nepolitinių įvykių, nes Rusijos agresija prieš Ukrainą ir visokeriopa parama Ukrainai yra visos Europos ir viso pasaulio užduotis.

  2. gina ir EBU biurokratus.Gėda,gėda,gėda,gėda….Juk Europoje vyksta karas be taisyklių,,,Juokingi.Laivas skęsta,o kažkas šaukia,-laikykimės taiosyklių,užuot gelbėjęsi…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte