Ukrainos krikščionys švenčia Velykas

Sviatoslovas, Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčios galva, iš Patriarchalinės Kristaus prisikėlimo katedros Kijeve paskelbė drąsinančią, kupiną vilties Ukrainos pergale Velykų žinią, primindamas, kad graikų apeigų ukrainiečiai sekmadienį, balandžio 16 d., švenčia jau antrąsias Kristaus Velykas sukaustyti kentėjimų dėl tebevykstančio karo.

Kijevo ir Haličo didysis arkivyskupas savo malda lanko visus kenčiančius, deportuotus, sužeistus, suimtus, be žinios dingusius ir daug karo sužalotų Ukrainos žmonių, taip pat kalinamų karių artimuosius, gyvenančiuosius okupuotose teritorijose, bet negalinčius jose švęsti Velykų, karius slaugančius medikus ir dvasininkus, savanorius, visus Ukrainos vaikus, senelius. Didysis arkivyskupas atskirai paminėjo žuvusius tėvus, motinas, seseris, brolius ir vaikus – jie savo kūnais, tarsi gyvybės sėklomis, nuklojo Ukrainos juodžemį.

Jis patikino, kad šiandien, šviesi ir džiaugsminga prisikėlimo ir gyvybės šventė mums apreiškia didį slėpinį: džiaugsmo pergalės prieš liūdesį, tiesos – prieš melą, šlovės – prieš žeidimą ir panieką, šviesos – prieš tamsą, gėrio – prieš blogį, gyvybės – prieš mirtį. Nukryžiuotas Viešpats yra gyvas! Iki mirties nukankintas Gerasis ganytojas viešpatauja per amžius! Kristus – mūsų amžinasis džiaugsmas – prisikėlė!

Kristaus pašlovintas kūnas yra paženklintas baisios mirties žymėmis, bet mirtis jam nebeturi galios. Tikime į mirusiųjų prisikėlimą, tiesa, nelabai įsivaizduojame, kokie bus mūsų Dievo šlovėje prisikėlę kūnai. Bet švęsdami Velykas esame tikri, kad pažemintieji bus pašlovinti, nukentėjusieji ir sunaikintieji – atstatyti, sužeistieji – pagydyti.

Šiandien Prisikėlęs Kristus ištiesia sužeistai Ukrainai savo gyvas, sužeistas rankas, jo pašlovintos žaizdos prisiliečia prie mūsų skausmo ir tebekraujuojančių žaidų. Nukryžiuotasis ir Prisikėlusysis paverčia savomis mūsų žaidas, kurios šitaip tampa nugalėtojų Ukrainos prisikėlime pašlovintomis žaizdomis!

Mes tvirtai tikime: kaip nei kapo antspaudai, nei ginkluota sargyba nesulaikė Kristaus šlovingo kūno, taip joks agresorius ir okupantas neįstengs nugalėti sužeistos Ukrainos. Nugalėsime priešą, atstatysime sugriautus mūsų miestus ir kaimus, išgydysime savo žaizdas Šventosios Dvasios galia, nes Kristus prisikėlė!“

„Dangus mato mūsų tikėjimą ir tvirtumą” – Volodymyras Zelenskis

„Šiandien švenčiame Prisikėlimo šventę. Jos pagrindinis simbolis yra pergalė: gėrio pergalė, tiesos pergalė, gyvenimo pergalė. Vedami nepalaužiamo tikėjimo, kad šios pergalės neatšaukiamos švenčiame Velykas,“ – sakoma Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio sveikinime.

Valstybės vadovas priminė, kad pernai per Velykas meldėmės, kad Ukraina išsilaikytų.

„Šiandien – kad Ukraina laimėtų”, – pažymėjo Ukrainos prezidentas. – Mes ne tik laukiame ir prašome, mes patys gauname ir kuriame šią pergalę. 417 dienų. Jau nuėjome ilgą kelią. Prieš akis – kone sunkiausia viršūnė. Mes ją įveiksime. Ir kartu pasitiksime savo saulėtekį, kai saulė pakils virš mūsų šalies. Ta mėlyna ir geltona vėliava. Ji tikrai pakils virš visos mūsų Dievo duotos žemės. Visose velnių laikinai okupuotose teritorijose”.

„Tai žmonių ir šeimų susijungimo šviesa. Ukrainiečių. Visų, kurie dabar yra fronte, ir visus, kurie jiems padeda namų fronte. Nugalėtojų ir jų šeimų šypsenų šviesa. Grįžtančių didvyrių kovos medalių spindesys. Tėvų, vaikų, artimųjų, kurie lauks, laimingų akių spindesys.

Tai atgimimo šviesa. Atkūrimas to, ką okupantas sunaikino ir išniekino. Mūsų gražios šalies, kuri ateityje taps dar gražesnė, atkūrimas.

Tai tiesos ir tikrumo šviesa. Teisės ir teisingumo triumfas. Visų, kurie davė ir vykdė nusikalstamus įsakymus, patraukimas atsakomybėn ir nubaudimas. Visi tie, kurie žudė, kankino, plėšė ir bus patraukti atsakomybėn tiek tarptautiniame tribunole, tiek Dievo teisme.

Dangus mato mūsų tikėjimą ir tvirtumą. Pasaulis mato mūsų drąsą ir, kad esame nesunaikinami. Priešas mato mūsų stiprybę ir ryžtą. Tai reiškia, kad Ukraina išvys pergalės šviesą”, – pridūrė Volodymyras Zelenskis.

Rusai apšaudė cerkvę

Balandžio 16 d. naktį rusai pradėjo masinį Zaporožės srities puolimą. Buvo apgadinta vietinė Kamyševachos bažnyčia, kurioje nevyko pamaldos. Taip pat buvo sugriauti netoliese esantys pastatai.

Zaporožės srities vadovas Jurijus Malaško rašė: „Nieko nėra švento, net Kristaus prisikėlimo naktį. Priešas pradėjo masinį puolimą. Buvo apgadinta vietinė Kamyševachos bažnyčia, kurioje, laimei, pamaldos nevyko. Buvo sugriauti ir netoliese esantys pastatai.”

Pačioje Zaporožėje rusai smogė žaliajai zonai. Ekspertai nustato sprogimo padarytos žalos padarinius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte