Ukrainiečiai minėjo stačiatikių Kalėdas

ŠaltinisAFP-BNS

Šimtai tikinčiųjų šeštadienį dalyvavo istorinėse pamaldose garsiajame Kyjivo Pečorų lauros vienuolyne, kai ukrainiečiai karo šešėlyje minėjo stačiatikių Kalėdas.

Pirmą kartą Ukrainos stačiatikių bažnyčios vadovas metropolitas Epifanijus vadovavo Kalėdų liturgijai XI amžiuje statytos lauros – svarbiausio provakarietiškos šalies stačiatikių vienuolyno – Kristaus Žengimo į dangų katedroje.

Naujienų agentūros AFP korespondentas iš įvykio vietos pranešė, kad į policijos saugomas pamaldas susirinko šimtai tikinčiųjų, tarp kurių buvo ir karinę uniformą vilkinčių vyrų.

Buvo tikrinami maldininkų pasai, jie turėjo praeiti pro metalo detektorius.

Stačiatikiai Kalėdas švenčia sausio 7 dieną.

Sostinėje Kyjive esančioje bažnyčioje anksčiau buvo įsikūrusi Ukrainos stačiatikių bažnyčios atšaka, anksčiau priklausiusi Maskvos jurisdikcijai, bet nutraukusi ryšius po to, kai Rusija vasario mėnesį įsiveržė į Ukrainą.

Po to, kai praėjusių metų vasario 24 dieną prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, Maskvos patriarchato Ukrainos stačiatikių bažnyčia stengėsi atsiriboti nuo Rusijos. Tačiau ši atšaka vis dar patiria Ukrainos valdžios spaudimą.

Saugumo tarnyba yra surengusi reidą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą laurą dėl įtariamų ryšių su Rusijos agentais.

Ukrainos stačiatikių bažnyčia įsteigta 2018 metais. Maskvos patriarchatas nepripažįsta šios naujosios bažnyčios.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte