Tyrimas rodo, kad amerikiečių nuomonės dėl religinių išimčių COVID-19 vakcinai skiriasi

Remiantis naujai paskelbta JAV apklausos agentūrų „The Public Religion Research Institute” ir „Interfaith Youth Core” atlikta apklausa, amerikiečių nuomonės dėl religinių išimčių skiepijant COVID-19 vakcina iš esmės nesutampa.

Neseniai paskelbta apklausa parodė, kad vienas iš dešimties amerikiečių teigia, jog jų religinis mokymas neleidžia jiems pasiskiepyti COVID-19 vakcina, o 13 proc. teigia, kad vakcina prieštarauja jų religiniams įsitikinimams.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad 52 proc. vakcinos atsisakiusiųjų dažniau teigė, kad pasiskiepijus būtų pažeisti jų religiniai įsitikinimai, nei kad vakcina prieštarauja jų religiniams mokymams (33 proc.).

Be to, 51 proc. amerikiečių pasisako už tai, kad asmenims, kurie paprastai privalėtų skiepytis nuo koronaviruso, būtų leista atsisakyti skiepytis, jei tai prieštarauja jų religiniams įsitikinimams.

Kita vertus, 47 proc. pasisakė prieš religines išimtis, o 60 proc. teigė, kad nėra pagrįstų religinių priežasčių nesiskiepyti. Taip pat 59 proc. amerikiečių teigė, kad per daug žmonių, atsisakydami skiepų, remiasi religija.

Atliekant tyrimą buvo atsižvelgta į tai, kad daugumai pasiskiepijusių amerikiečių (67 proc.) nusibodo kiti skiepų vengiantys asmenys. Jie teigdami, kad tokie asmenys „kelia pavojų likusiems”.

Ir atvirkščiai, didesnė dalis amerikiečių (71 proc.) „pyksta ant tų, kurie mano, kad turi teisę liepti kitam skiepytis nuo COVID-19″.

„Mūsų Konstitucijoje ir įstatymuose suteikta plati erdvė religijų raiškai ir praktikavimui yra pamatiniai Amerikos principai, tačiau amerikiečiai taip pat mano, kad religijos laisvės principai nėra absoliutūs, o turėtų būti derinami su mūsų bendruomenių sveikata ir gerove”, – pranešime teigė apklausos agentūros generalinis direktorius ir įkūrėjas dr. Robert P. Jones (Robertas P. Džounsas).

Apklausa buvo atlikta internetu 2021 m. nuo spalio 18 d. iki lapkričio 9 d., naudojant 5 721 suaugusių amerikiečių, gyvenančių visose šalies valstijose, imtį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte