Tyrimas: brangi migrantų kelionė per Baltarusiją prasideda nuo legalaus skrydžio į Minską

ŠaltinisBNS

Už kelionę per Lietuvą į Vakarų Europą neteisėti migrantai sumoka vidutiniškai po kelis tūkstančius eurų, trečiadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Atlikę tyrimą žurnalistai išsiaiškino, jog migrantų kelionė per Baltarusiją prasideda nuo legalaus skrydžio į Minską. Atvykstant į Baltarusiją reikia turėti iškvietimą, viešbučio rezervaciją bent savaitei, neigiamą koronaviruso testą, sveikatos draudimą ir bilietą atgal. Šias paslaugas galima užsakyti perkant kelionės paketą iš turizmo agentūros. Paketo kaina vidutiniškai siekia nuo 600 iki 800 dolerių (500–700 eurų).

Taksi iki Baltarusijos pasienio vidutiniškai kainuoja kelis šimtus eurų, panašiai tiek sumokama ir už vedlio, parodančio sienos kirtimo vietas, paslaugas. Taksi, kuris, kirtus sieną, nuveža iš Lietuvos iki Vokietijos, kainuoja 400–1300 eurų žmogui.

„Viską sudėjus vidutinio migranto kelionė iš Irako į Vokietiją, jeigu viskas pavyksta, kainuoja maždaug 3 tūkstančius dolerių (2,5 tūkst. euro). Tai optimalus kainos ir rizikos santykio variantas“, – nurodoma straipsnyje.

Portalo teigimu, savo paslaugas Irake siūlantys kontrabandininkai ragina įsigyti visą nelegalios kelionės paketą iš Bagdado į Vokietiją ar kitą šalį. Už tokį prašo sumokėti nuo 5 iki 10 tūkstančių dolerių. Į šią sumą įskaičiuojama visos kelionės organizavimas.

Portalo tyrimo duomenimis, iš Bagdado Berlyną galima pasiekti ir už 700 dolerių (600 eurų), tačiau viskuo turi pasirūpinti pats migrantas, be to, išauga rizika būti sulaikytiems pakeliui ir nepasiekti tikslo šalies.

15min.lt duomenimis, atliekant žurnalistinį tyrimą nenustatyta nė vieno atvejo, kad Baltarusijos pareigūnai tiesiogiai talkintų migrantams sienos kirtimo metu – dažniausiai jų vaidmuo apsiribodavo sąmoningu pažeidėjų ignoravimu.

Tuo tarpu, anot portalo kalbintų migrantų, Baltarusijos pareigūnai sieną su Lenkija saugo, todėl per ją prasmukti yra sudėtingiau.

Į Lietuvą šiemet jau bandė patekti daugiau nei 3 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo ataka prieš Lietuvą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Su pasibaisėjimu stebėjau, kaip potvynis skandino įvairias valstybes, griaudama, naikindama viską, kas pakliūdavo jo kelyje. Dabar stebėsime, kaip nelegalų minia naikins viską, kas paklius ant jų kelio. Dieve, padėk.

  2. Idomu, kur yra „demokratijos siekiantys“ paprasti baltarusiai? Kodėl jie neprotestuoja prie batkos langų „už Lietuvą“? Kodėl nepasmerkia savo valdžios tarptautinio elgesio?
    O Cichanovskaja kur? Ji pirma turėtų pasmerkti BY režimo politiką migrantų klausimu…
    Panašu, kad mūsų taip palaikomi baltarusiai nusispjovė į LT pusę.

    • Cichanovskaja ir visi kiti į ją panašūs nėra BY, bet, viso labo, globalistų parankiniai. Na, o paprasti baltarusiai, trina rankomis ir galvoja, kad taip lietuvaičiaims ir reikia, t.y. nusipelnė patys tokios vabalų invazijos.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis