Tyrimas atskleidė, kad daugelis JAV krikščionių netiki Šventąja Dvasia

Iš maždaug 176 milijonų suaugusių amerikiečių, kurie laiko save krikščionimis, tik 6% (arba 15 milijonų) iš tikrųjų turi tinkamą Biblijos suvokimą, kaip rodo naujas Arizonos krikščioniškojo universiteto tyrimas. Kasmet atliekamoje apklausoje dalyvavo 2000 suaugusiųjų.

Nors apskritai tyrimas rodo, kad nors dauguma Amerikos krikščionių (įskaitant evangelikus) tyrime pripažino manantys, kad Dievas yra visagalis, viską žinantis ir yra visatos Kūrėjas, visgi daugiau nei pusė atmetė daugybę Biblijos mokymų ir principų, įskaitant Šventosios Dvasios egzistavimą.

Didžioji dauguma apklaustųjų teigė, kad visi religiniai tikėjimai yra vienodos vertės, žmonės iš esmės yra geri ir kad žmonės gerais poelgiais gali užsitarnauti kelią į dangų.

Tyrimas taip pat parodė, kad dauguma netiki moralinėmis absoliutomis – jie jausmus, patirtį ar draugų ir šeimos narius laiko patikimiausiais moraliniais vedliais.

„Atrodo, kad pernelyg dažnai žmonės, kurie nors ir yra religingi, nuolatos lankosi bažnyčioje, o gal tik nori tam tikros reputacijos ar įvaizdžio, nepaisydami savo dvasinio gyvenimo ir elgesio sau lipdo etiketę „krikščionis“, – sako tyrimo vadovas George Barna. Žodis „krikščionis“ tapo šiek tiek bendriniu terminu, o ne atspindinčiu gilų įsipareigojimą kantriai siekti ir būti panašiam į Jėzų Kristų.

„Krikščionis“ tapo šiek tiek bendriniu terminu, o ne atspindinčiu gilų įsipareigojimą kantriai siekti ir būti panašiam į Jėzų Kristų.

Maždaug 62% respondentų, save priskiriančių prie krikščionių, teigia, kad Šventoji Dvasia nėra tikra gyva būtybė, o tik Dievo galios, buvimo ar tyrumo simbolis. 61% respondentų teigia, kad visi religiniai tikėjimai yra vienodos vertės, o 60% mano, kad jei žmogus yra pakankamai geras ar daro pakankamai gerų dalykų, jis gali užsitarnauti kelią į dangų. Visos šios pozicijos meta iššūkį Biblijos suvokimui.

„Tik 6% JAV suaugusiųjų turi biblinę pasaulėžiūrą. Ši grupė, pažymėta „integruotais mokiniais“ dėl jų sugebėjimo įsisavinti savo įsitikinimus per gyvenimo būdą, nuosekliai, nors ir netobulai, yra arčiausiai Biblijos principų atspindėjimo savo nuomonėse, įsitikinimuose, elgsenoje ir pageidavimuose “, – aiškino Barna.

Daugiau nei 99% šios grupės „mano, kad Biblija yra tikslūs ir patikimi Dievo žodžiai, tiki, kad Dievas yra viską žinantis, visagalis ir teisingas visatos kūrėjas, kuris vis dar valdo visatą“. Taip pat jie „sako, yra pašaukti Dievo“.

25% teigė, kad nėra absoliučios moralinės tiesos. 33% prisipažino tikintys karma. 39% teigė, kad Šventoji Dvasia nėra tikra, gyva būtybė, o yra tik Dievo galios, buvimo ar tyrumo simbolis; 42% teigė manantys, kad žmogaus tikėjimas yra svarbiau už tai, kam jis save priskiria. 52% teigė, kad žmonės iš esmės yra geri.

„Apklausos rezultatai aiškiai parodo, kokie turime būti atsargūs aiškindami gautus duomenis, susijusius su tam tikru žmonių segmentu, kurie save priskiria krikščionims“, – perspėjo Barna. „Visų pirma politinės apklausos gali suklaidinti žmones dėl tikrų Kristaus pasekėjų pažiūrų“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis