„Twitter“ savininkų pasikeitimas reiškia katastrofą daugeliui kairiųjų ir liberalų

ŠaltinisREMIX NEWS

Elonas Muskas (Ilonas Maskas) nusipirko „Twitter“, ir kai kuriems tai – pasaulio pabaiga. Anksčiau jis teigė norintis daugiau žodžio laisvės platformoje, ypač tai daliai paslaugų vartotojų, kurie nėra kairiųjų pažiūrų. Dar prieš perėmimą daugelis kairiųjų jo nemėgo: Muskas yra jiems pavyzdinis piktadarys, kapitalistas milijardierius ir „PayPal“, „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas, – rašo lenkų apžvalgininkas Maciejus Walaszczykas (Maciejus Valaščykas).

„Twitter“ ankstesni veiksmai, įskaitant liūdnai pagarsėjusį uždraudimą naudotis „Twitter“ Donaldui Trumpui, kuris per „Fox News“ jau paskelbė, kad negrįš į „Twitter“, rodo, kad socialinės žiniasklaidos milžino ideologinė priežiūra buvo ypatingos svarbos. Įrašai buvo trinami, paskyros blokuojamos, turinys šalinamas, o konservatyvių idėjų pasiekiamumas buvo apribotas, pažymi apžvalgininkas.

„Atsižvelgiant į tai, kad „Twitter“ yra de facto viešoji miesto aikštė, žodžio laisvės principų nesilaikymas iš esmės kenkia demokratijai“, – kovo mėnesį rašė E. Muskas. Jis kalbėjo apie pasaulinės žodžio laisvės platformos kūrimą, kuri tarnautų demokratijai. Autoriaus manymu, dabar atsiras galimybė rašyti ilgesnius tvitus ir juos redaguoti.

Kairieji jau pradėjo kurti naratyvą prieš Muską, kad vartotojai masiškai pasitrauktų iš „Twitter“.

Kairieji komentatoriai ir tūkstančiai interneto aktyvistų sukritikavo šį pirkinį ir pasiekė beveik isterijos būseną, teigdami, kad E. Musko svajonė apie absoliučią laisvę reikšti „bet kokias kraštutines pažiūras“ paskatins „dešiniųjų trolių“ išpuolius. Žinoma, kairiųjų trolių veiklos yra visiškai priimtinos, kad ir kokios ekstremalios būtų jų skelbiamos ar dalijamos pažiūros, ypač jei tai susiję su ideologiniais kraštutinumais.

Kairieji jau pradėjo kurti naratyvą prieš E. Muską, kad vartotojai masiškai pasitrauktų iš „Twitter“. Visas veiksmas labai primena Lenkijos įžymybių pranešimus, kurie turėtų palikti šalį, jei kitą kartą rinkimus laimėtų partija Įstatymas ir teisingumas (PiS).

Trumpai tariant, „Twitter“ savininkų pasikeitimas gali reikšti katastrofą daugeliui progresyvių ir itin liberalių politikų. Jie negali išgyventi pasaulyje, kuriame vyksta laisvas keitimasis idėjomis. E. Musko pasišventimas žodžio laisvei kelia rimčiausią grėsmę kairiesiems ir jų rėmėjams per ilgą laiką.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte