„Twitter“ nusprendė pasitraukti iš ES Kovos su dezinformacija praktikos kodekso

ŠaltinisAFP-BNS

„Twitter“ nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos Kovos su dezinformacija praktikos kodekso – savanoriško pakto, vienijančio didžiąsias socialines platformas, šeštadienį tviteryje parašė už vidaus rinką atsakingas eurokomisaras Thierry Bretonas (Tjeri Bretonas). 

Tačiau jis pridūrė, kad „Twitter“ įsipareigojimai išliks.

Nuo 2018 metų veikiantį Kovos su dezinformacija praktikos kodeksą yra pasirašę apie tris dešimtis dalyvių, įskaitant tokias šios srities milžines kaip „Meta“, „Google“, „Twitter“, „Microsoft“ ir „TikTok“. Taip pat dalyvauja mažesnių platformų, reklamos užsakovų, faktų tikrintojų ir nevyriausybinių organizacijų.

Kodeksą parašė patys šios industrijos žaidėjai, jame yra per tris dešimtis pažadų, pavyzdžiui, pažadai labiau bendradarbiauti su faktų tikrintojais ir nepropaguoti dezinformacijos skleidėjų.

„Gali bėgti, bet negali pasislėpti. Be savanoriškų įsipareigojimų kova su dezinformacija nuo rugpjūčio 25-osios bus teisinė prievolė pagal skaitmeninių paslaugų įstatymą“, – rašė Th. Bretonas ir įspėjo: „Mūsų komandos bus pasirengusios įgyvendinti [įstatymą].“

Prieš pusmetį „Twitter“ nupirkęs milijardierius Elonas Muskas (Ilonas Maskas) sušvelnino problemiško turinio priežiūrą ir tai, regis, paskatino liūdnai pagarsėjusius dezinformacijos skleidėjus šiame socialiniame tinkle.

„Jei [I. Muskas] rimtai nevertina šio kodekso, tuomet jam geriau pasitraukti“, – penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas Europos Komisijos pareigūnas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Galime džiaugtis, kad atsirado platforma kuri pasitraukia iš taip vadinamo kovos su dezinformacija kodekso, kas reiškia, kad Tviteris nesutinka dalyvauti pasaulinėje švabomasonų organizuotoje tiesos skelbimo cenzūroje.
    Pagarba ir didžiuliai sveikinimai Elonui Muskui, Tviteriui ir mums visiems su atstatyta žodžio ir minties laisve.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte