Turkijoje šimtai žmonių susirinko į prieš LGBT nukreiptą mitingą

ŠaltinisBNS

Stambule sekmadienį šimtai žmonių susirinko į prieš LGBT nukreiptą mitingą, atsiliepdami į dešimčių konservatyvių asociacijų kvietimą.

Dalyviai, nešini plakatais su šūkiais „Apsaugok savo šeimą ir savo kartą“, ragino uždrausti LGBT teises ginančias asociacijas, kurių akcijos pastaraisiais metais buvo uždraustos.

Daugelis protesto dalyvių, palaikančių prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui (Redžepui Tajipui Erdohanui) artimas asociacijas, buvo skaras ryšinčios moterys, kurios skandavo tokius šūkius kaip „Pasakyk „ne“ visuomenei be lyties“ ir „Tėvas + motina + kūdikis = šeima“.

Tradiciškai konservatyviame Faticho rajone jie susirinko į mitingą, kuriam anksčiau pritarė Turkijos transliavimo taryba, patvirtinusi vieną televizijos reklamą ir įvertinusi, kad toks renginys atitinka „viešąjį interesą“.

Šis vaizdo įrašas sukėlė audringą žmogaus teisių grupių protestą.

Stambulo „Pride“ organizatoriai paragino gubernatoriaus biurą uždrausti sekmadienio renginį, o valdžios institucijas – pašalinti vaizdo įrašą, teigdami, kad tiek renginys, tiek reklama yra kupini neapykantos.

LGBT teisių asociacija „ILGA Europe“ tviteryje parašė, kad yra labai susirūpinusi dėl smurto pavojaus.

Praėjusiais metais vyriausybė atsisakė Stambulo konvencijos, teigdama, kad ji skatina homoseksualumą ir kelia grėsmę tradicinei šeimos struktūrai

„Turkijos valstybė turi laikytis savo konstitucinės pareigos apsaugoti visus savo piliečius nuo neapykantos ir smurto“, – sakoma jos pranešime.

Šio protesto oponentai socialinėje žiniasklaidoje išreiškė solidarumą su LGBT aktyvistais, rašydami tokias žinutes kaip „ne neapykantos eitynėms“.

Nors homoseksualumas Turkijoje dekriminalizuotas dar 1858 metais, didelė visuomenės dalis, įskaitant R. T. Erdogano valdančiąją Teisingumo ir plėtros partiją, jį smerkia, o tos pačios lyties asmenų porų santuokos nėra įteisintos.

Vienas turkų ministras yra pavadinęs homoseksualius žmones „išprotėjusiais“.

Praėjusiais metais vyriausybė atsisakė Stambulo konvencijos, teigdama, kad ji skatina homoseksualumą ir kelia grėsmę tradicinei šeimos struktūrai.

Nors visą šiuolaikinės Turkijos Respublikos gyvavimo laikotarpį homoseksualumas yra legalus, „Pride“ eitynės Stambule uždraustos nuo 2014 metų, kai į vieną didžiausių LGBT bendruomenės renginių musulmonų daugumos gyvenamame regione susirinko dešimtys tūkstančių dalyvių.

Šį birželį Turkijos policija per uždraustas eitynes „Pride“ Stambule sulaikė apie 400 žmonių, bet vėliau jie buvo paleisti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Jei reikia organizuoti mitingą – reiškia, kad valdantieji kažkiek akli ir neryžtingi prieš grėsmes, ar net, siekdami populiarumo, tam pritariantys. Dievas mato kiekvieno širdį ir tai , kiek kam brangus.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte