TS-LKD komitetas: išlaidų nepateisinę politikai negalės kandidatuoti rinkimuose

ŠaltinisBNS

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas nurodė, kad išlaidų paaiškinti negalintys konservatoriai vienerius metus negalės kandidatuoti į vadovaujančias pareigas, taip pat su prezidiumo sprendimu negalės kandidatuoti artimiausiuose Seimo, savivaldos, Europos Parlamento ir prezidento rinkimuose.

Tokį sprendimą pirmadienį posėdžiavęs TS-LKD Priežiūros komitetas priėmė pritaręs darbo grupės dėl savivaldybių tarybų narių veiklos išlaidų panaudojimo vertinimo rekomendacijoms.

Nutarime numatyta, kad „Skaidrinam“ akcijos metu patikrintų savivaldybių tarybų TS-LKD nariai, kurie buvo paviešinti kaip galimai negalintys pagrįsti savo tarybos nario veiklai skirtų išlaidų, bet yra įsitikinę, kad gali pagrįsti lėšų panaudojimą, per savaitę pateikia paaiškinimus su patvirtinančiais dokumentais TS-LKD Priežiūros komitetui. Priežiūros komitetas, įvertinęs pateiktus dokumentus ir paaiškinimus, priima sprendimą dėl atitinkamo TS-LKD nario.

TS-LKD nariams, kurie negali pagrįsti savo tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo, rekomenduojama grąžinti lėšas į atitinkamos savivaldybės biudžetą, arba susistabdyti narystę partijoje.

TS-LKD nariams, kurie negali pagrįsti savo tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo, rekomenduojama grąžinti lėšas į atitinkamos savivaldybės biudžetą

TS-LKD nariams, kurių lėšų panaudojimo ataskaitos buvo paviešintos ir nėra pagrindžiančių paaiškinimų, draudžiama vienerius metus kandidatuoti į vadovaujančias pareigas visų lygių renkamuose TS-LKD organuose. Jiems taip pat, partijos prezidiumui pritarus, būtų draudžiama kandidatuoti artimiausiuose rinkimuose.

Priežiūros komiteto sprendimu, tais atvejais, kuomet yra pareikšti įtarimai, susiję su netinkamu tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimu, TS-LKD nario narystė partijoje stabdoma nedelsiant apie tai sužinojus.

TS-LKD nariai, nevykdantys šiame sprendime nurodytų reikalavimų, bus svarstomi Priežiūros komitete ir dėl jų narystės bus priimami atitinkami sprendimai.

Vis dėlto nurodoma, kad dėl savivaldybių tarybų narių, išrinktų į savivaldybių tarybas, kurių tarybos veiklos reglamente nebuvo reikalaujama pateikti tarybos narių veiklos išlaidas patvirtinančių dokumentų (kaip Kauno miestas, Kauno rajonas, bet galimai ir daugiau), TS-LKD Priežiūros komitetas sprendimus priims po to, kai teisėsaugos institucijos pabaigs pradėtus tyrimus ir pateiks išvadas.

Valdantieji konservatoriai, reaguodami į krizę dėl savivaldybių tarybų narių neskaidriai naudotų išmokų pasiūlė rugsėjo 10 dieną rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, kad būtų perkrauta politinė sistema, nes šešėlis dėl galimai neskaidriai naudotų lėšų krito ant visų partijų. 

Dėl šios situacijos pasiaiškinti turėjo ir Kauno miesto tarybos nare buvusi švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri galiausiai nusprendė trauktis iš užimamų pareigų. Klausimų dėl naudotų išmokų sulaukė ir Kauno taryboje dirbę finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys. Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad atsisakius surengti pirmalaikius rinkimus ji po NATO viršūnių susitikimo liepos viduryje trauksis iš pareigų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

 1. Vieno dalyko negaliu suvokti.
  Jei visiems šiems žmonėms, jiems dirbant savivaldybėse buvo reikalaujama pateikti čekius ir pateisinti savo išlaidas, nes kitaip negautų savo išmokų – tai kaip galėjo nutikti, kad yra nemažai jų nepateisinusiųjų žmonių ir vistiek gavusiųjų išmokas.
  O jei žmonėms, tuo metu dirbantiems savivaldybėse nebuvo reikalaujama kad jie rinktų čekius pateisinačius jų išlaidas, tai kaip galima dabar atgaline data to reikalauti, kai jau yra nebeįmanoma visus tuos senus čekius surinkti.
  Kokios čia Landsbergio manipuliacijos vyksta?
  Ar Landsbergis nori išeliminuoti iš savo partijos neparankius jam narius, balsuojančius seime vertybiškai, su tokiais dirbtiniais, neįmanomais įgyvendinti pretekstais kaip šis reikalavimas atgaline data surinkti visus čekiukus, ko jau yra neįmanoma padaryti?
  Tokius aferistus reikia stebėti po padidnamuoju stiklu.

 2. Kyla klausimas – ar tikrai ši čekučių krizė yra tokia super milžiniška, kad dėl jos yra privaloma atstatydinti visą vyriausybę, ar netgi ir visą seimą?
  Priminsiu, kad konservatoriai nėra atstatydinę nei vieno savo minstro, net ir visiškai susikompromitavusio net dėl daug didesnių aferų, tokių kaip elektros tinklų nusavinimas ir kainų elektros pakėlimas visiems vartotojams, tokių kaip ministrų ir viceministrų akcijų įsigijimas Ignytyje, tokių kaip žemės ūkyje vyraujantis chaosas, tokių kaip pseudo pandemijos valdymas ar vakcinų pirkimas už milijonus, kurias po to teko išpilti ir t.t. ir t.t. Iki šiol nebuvo atstatydintas netgi nei vienas ministras – nei energetikos ministras Kreivys, nei žemės ūkio ministras Navickas, nei sveikatos ministras Dulkys nei kiti.
  Netikiu, kad konservatoriai per vieną naktį staiga taptų tokie sąžiningi, kad dėl tokios smukmenos, kokia valstybiniu mąstu yra čekiukų istorija, sąžinės graužiami atstatydintų visą vyriausybę ar netgi seimą.
  Manau, kad jie norėtų priešlaikinių seimo rinkimų todėl, kad supranta, jog dulaukti žmonių paramos įprastuose rinkimuose jiems nėra jokių galimybių, todėl bando pasinaudoti netikėtumo faktoriumi, panašiai kaip Putinas bandė juo pasinaudoti užpuldamas Ukrainą, tam kad rinkimai jų varžovus užkluptų netikėtai ir nepasiruošusius.
  Be to destabilizuoti padėtį Lietuvoje siekiama ir prieš NATO susitikimą Vilniuje, taip eilinį kartą sulošiant Rusijai naudingą partiją.
  Jų darbai neneša jokios naudos Lietuvai, tik žalą. Jų padaryta žala negali būti laikoma atsitiktinai nutikusia – tai tyčinis kenkimas Lietuvai.
  Jei laikytumėmės teisingumo, tai jie turėtų sulaukti teisingumo.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte