Trys Vatikano šveicarų gvardiečiai atsistatydino dėl privalomos Covid-19 vakcinos

Trims Šveicarijos gvardijos nariams, kuriems pavesta saugoti popiežių, buvo įsakyta palikti Vatikaną po to, kai jie atsisakė pasiskiepyti Covid-19 vakcina pagal Katalikų Bažnyčios pareigūnų reikalavimą.

Vatikaną prižiūrintys Katalikų bažnyčios pareigūnai išleido dekretą, reikalaujantį, kad visi darbuotojai ir lankytojai, atvykę į mažą nepriklausomą šalį, būtų paskiepyti arba pateiktų neigiamą COVID-19 testo rezultatą patvirtinantį dokumentą.

Šveicarijos gvardijos pareigūnas leitenantas Urs Breitenmoser (Ursas Breitenmoseris) naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad trys gvardiečiai savo noru grįžo namo į Šveicariją dėl vertimo skiepytis. Jie buvo paprašyti tai padaryti „siekiant apsaugoti savo ir kitų asmenų, su kuriais jie susiduria vykdydami tarnybą, sveikatą“.

„Trys gvardijos nariai nusprendė nesilaikyti šio prašymo ir savo noru paliko Vatikaną“, – tęsė jis, pridurdamas, kad kiti trys gvardijos nariai buvo nušalinti nuo tarnybos, kol laukė, kada bus paskiepyti.

Praėjusį mėnesį kardinolas Giuseppe Bertello, Popiežiškosios Vatikano valstybės komisijos vadovas, pasirašė dekretą, reikalaujantį skiepytis nuo Covid-19 arba įrodyti, kad Covid-19 testas yra neigiamas.

Nuo spalio 1 d. į Vatikaną leidžiama įvažiuoti tik asmenims, turintiems „žaliąjį pasą“, t. y. dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo buvo paskiepytas arba pasveiko nuo COVID-19.

Išimtis buvo suteikta žmonėms, dalyvaujantiems liturginėse apeigose, tačiau jie vis tiek privalo dėvėti kaukes ir laikytis socialinio atstumo prieš liturgines apeigas ir jų metu, be to, jie gali būti Vatikane tik apeigų metu.

Kai kuriuose religiniuose sluoksniuose dėl vakcinos CIOVID-19 kūrimo kilo tam tikrų ginčų, nes atliekant tyrimus ir kuriant vakciną buvo naudojamos abortuoto kūdikio ląstelės.

Praėjusį gruodį Katalikų Bažnyčios Tikėjimo doktrinos kongregacija paskelbė pareiškimą, kuriame patvirtinta, kad katalikams „moraliai priimtina“ vartoti COVID-19 vakciną, net jei ji buvo sukurta naudojant abortuoto kūdikio ląsteles.

Kongregacija pareiškė, kad „moraliai teisėtas šių rūšių vakcinų vartojimas konkrečiomis sąlygomis, dėl kurių jis toks yra, savaime nereiškia abortų praktikos įteisinimo, net ir netiesioginio, ir neišvengiamai suponuoja tų, kurie naudoja šias vakcinas, priešinimąsi šiai praktikai“.

„Nesant kitų priemonių epidemijai sustabdyti ar net užkirsti jai kelią, dėl bendrojo gėrio galima rekomenduoti skiepijimą, ypač siekiant apsaugoti silpniausius ir labiausiai pažeidžiamus asmenis“, – pažymėjo kongregacija.

Sausio mėnesį ir popiežius Pranciškus, ir popiežius emeritas Benediktas XVI pasiskiepijo pirmosiomis vakcinos dozėmis, o Pranciškus prieš pirmąjį skiepą pareiškė, kad, jo manymu, tai yra „etiškas veiksmas, nes jūs žaidžiate savo sveikata, žaidžiate savo gyvybe, bet taip pat žaidžiate ir kitų žmonių gyvybėmis“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

18 KOMENTARAI

 1. Kristus Evangelijoje sakė: “ Ateikite pas mane visi, kurie vargstate ir esate prislėgti: aš jus atgaivinsiu! ”

  Dabar naujųjų laikų evangelijoje Kristus su Bažnyčia ir popiežiumi priešakyje taria: “Ateikite pas mane tik tie, kurie turi QR kodą”…

  Tai jau ne Kristaus bažnyčia.

 2. tai jau pasaulio diktatui paklūstanti bažnyčia. Tik, šaunuoliai ir drąsūs tie trys gvardiečiai. Tik tokiais galima pasikliauti ir būti tikrai saugūs. Jie nepabūgo, jie pasirinko vadinamą siaurąjį kelią, kuris veda pas Jėzaus Tėvą.

 3. Sutinku su jumis. Pagarba tokiems žmonėms. Šėtonas turi daug veidų, bet tik nedaugelis jį atpažįsta ir taria: “Eik šalin”.

 4. katalikai savo sutvirtinimo sakramento metu pasižadėjo klausyti popiežiaus. Ar šis straipsnis ir komentarai reiškia pasipriešinimą ir nepaklusnumą jam?
  Kažkas nusprendė, kad popiežius klysta? Kas tokie taip nusprendė?

  • Tie “nusprende”, kurie pirmiausia remiasi Evangelija ir Kristaus mokymu..
   O Kristus žmonių neskirsto ir kviečia absoliučiai visus prie savęs.
   Visoje pasaulineje Bažnyčios istorijoje dar nebuvo tokio dalyko didžiausių epidemijų, maro, kitų ligų laikais.

  • Popiežiaus neklaidingumas – tikėjimo reikaluose.Kitose srityse -jam nėra jokių išskirtinių privilegijų.Jūs smarkiai nusišnekat – skiepijimą prilygindamas Evangelijos tiesoms.Na, o bandydamas sumenkinti mąstančius ne jums palankia linija – drįsdamas kažką vadinti tamsuoliu -prisišaukiat patarlę- Juokiasi puodas , kad katilas juodas.

 5. Popiežius sako netiesą teigdamas, kad vakcinos saugo nuol ligos. Vakcinos neapsaugo nuo ligos ir nesukuria vizuotinio imuniteto. Vakcinos yra beprasmės, tuo pačiu ir galimybių pasas, kuris šalia savo beprasmiškumo yra dar ir diskriminacinis. Kadangi popiežius sako netiesą ir remia beprasmę žmonių diskriminaciją, tai katalikai turi pasirinkti – arba popiežius – arba tiesa.

 6. Tai nėra tikėjimo ar religinis, bet pasaulietinės politikos klausimas,o popiežiaus kompetencijos visai iš kitos srities, tad vargiai ar būtina jam šiuo klausimu paklusti. Dievas vienodai myli visus, juk nepaniekino nei raupsuotojo, nei samarietės, nei paleistuvės.

 7. Dievą mylinčiam visa išeis į gera – ar skiepijimasis, ar atsisakymas skiepytis. O nemylinčiam išeis į bloga, ką bepasirinktų. Mes nežinome apie šitų pareigūnų tikėjimą, tad bet kokie vertinimai, gerai ar blogai, drąsiai ar bailiai jie pasielgė, yra beprasmiai.

  • Popiežiaus raginimas visus skiepyti yra nusikaltimas. Niekas NEGALI žmogaus versti ką nors daryti. Ir Bažnyčia čia jau eina su pasauliu, kur jokio Dievo nera. Man baisu.

   • tai kodėl pasiskiepijote nuo tuberkuliozės (tikrąja bakterija, tik susilpninta)? ar nuo vaikiškų ligų? Kam tie skiepai – čia atsilikėlių išmislas. Ar ne, pažanguoli?

    Man irgi baisu matyti tokį žmonių tamsumą ir kvailą bei neargumentuotą užsispyrimą 21 amžiuje.
    „Kočiokite“ toliau savo teises, tik nepamirškite, kad viskas turi savo ribas – jei „jūsų personalinė teisė“ neapsaugos jūsų asmeniškai nuo ligos, tai neturėkite niekam priekaištų – tik sau pačiam…

   • pabaigai… Jei norėsite padiskutuoti, siūlau susigalvoti pastovų nick’ą arba rašyti savo vardą – tada galėsime pasikalbėti. Su anoniminiais ir vaiduokliais nematau prasmės gaišti laiką…

   • Popiežius ragina, o ne liepia ar įsako. Tai kas jus „verčia“? Tik ne popiežius. Be to, Kristus sako: Nebijokite. Tai ko taip „baisu“? 😉

 8. puikiai atskleidžia savo tikėjimą Asd:„Kočiokite“ toliau savo teises, „…Tpoas. Tiki popiežium kaip Dievu, bet spjauna į Dievo žmogui suteiktą Laisvę. tokius „tikinčius’ paprastai vadinama davatkomis. Nusitveria kokią vieną frazę ir beviltiška tikėtis, kad su tokiu įmanoma kalbėtis

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis