REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Tradicinės vertybės grįžta į popmuziką: tikėjimo įkvėptos dainos šturmuoja topus

JAV popmuzikos scenoje šiemet ryškėja netikėta tendencija – vis daugiau krikščioniškomis ir tradicinėmis vertybėmis paremtų dainų užkariauja topus, atspindėdamos platesnį kultūrinį pokytį šalyje. Kaip praneša Fox News ir Semafor, šis „politinio tono posūkis“ pastebimas nuo tada, kai į prezidento postą sugrįžo Donaldas Trumpas.

Tikėjimu alsuojantis hitas – pirmoje vietoje

Vienas ryškiausių šios bangos pavyzdžių – dainininko Alexo Warreno kūrinys „Ordinary“. Tai „melodinga, liaudiško skambesio baladė apie tikėjimą ir meilę“, kuri jau 20 savaičių išsilaiko „Billboard Hot 100“ sąraše, o praėjusią savaitę pasiekė pirmąją vietą. Tai – ne pavienis atvejis. Krikščionių atlikėjai Brandonas Lake’as ir Forrestas Frankas taip pat džiaugiasi sėkme: Lake’o „Hard Fought Hallelujah“ jau 19 savaičių laikosi tope, o Franko „Your Way’s Better“ – 10 savaičių.

Dar gegužę žurnalas Billboard paskelbė, kad „krikščioniška muzika rimtai sugrįžta“, pažymėdamas, jog tai pirmas kartas per 11 metų, kai du tikėjimu paremti kūriniai pateko į bendrąjį muzikos topą.

Kultūrinė priešprieša: nuo „brat summer“ iki „tradpop“

Ši tendencija kardinaliai prieštarauja 2024 m. vyravusiai popkultūros bangai, žinomai kaip „brat summer“, kurią palaikė tuometinė viceprezidentė Kamala Harris. Tuomet dominavo drąsios ir provokuojančios atlikėjos – Sabrina Carpenter, Chappell Roan ir Charli XCX. Tačiau šiandien vis dažniau atsigręžiama į paprastesnį, dvasinį ir tradicijas pabrėžiantį turinį.

Kantri žanras taip pat kyla

Kartu su krikščioniška muzika aukštumas pasiekia ir kantri žanro kūriniai. Morganas Wallenas, Thomas Rhettas, Jelly Rollas ir Shaboozey nuolat pasirodo tarp populiariausių dainų. Walleno albumas „I’m the Problem“ gegužę pasiekė srautinio klausymo rekordus. Net ir „American Idol“ šiemet neatsiliko nuo tendencijų – dalyviai atvirai kalbėjo apie savo tikėjimą, o Velykų proga surengtas trijų valandų specialusis laidos koncertas „Tikėjimo dainos“, kuriame skambėjo giesmės ir šlovinimo muzika.

Tradicinės vertybės tampa madingos

Kaip pastebi Semafor, popmuzikos krypties pokytis atspindi platesnį visuomenės posūkį į konservatyvesnes vertybes. Verslai vis dažniau traukiasi iš „Pride“ iniciatyvų ir atsisako DEI (įvairovės, lygybės ir įtraukties) programų. Tuo pat metu išpopuliarėjo ir „trad wife“ fenomenas internete – jaunos moterys, pabrėždamos ištikimybę šeimos, tikėjimo ir moteriškumo vertybėms, sąmoningai pasirenka tradicinį moters vaidmenį.

Apie tai liudija ir jaunosios kartos požiūris. Šių metų „Turning Point USA“ konferencijoje kelioms Fox News Digital kalbintoms Z kartos atstovėms buvo svarbu „ginti tradicines vertybes, grindžiamas tikėjimu ir moteriškumu“. Floridietė Grace sakė: „Laikytis vertybių, kurias perteikia Biblija, ir jas taikyti kiekvienoje gyvenimo srityje – tai padeda kurti pamatus sau ir savo šeimai, atspindint Dievo žinią.“

Kultūrinės krypties ženklas?

Klausytojų pasirinkimai ir muzikos industrijos reakcijos rodo, kad „tradpop“ ir krikščioniškos temos ne tik grįžta į madą, bet ir tampa atsvara liberaliai dominuojančiai popkultūrai. Ką tai reiškia ilguoju laikotarpiu – dar anksti spręsti, tačiau akivaizdu, jog tikėjimu grįsta kūryba šiandien rezonuoja su didžiąja dalimi Amerikos publikos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte