Tomas Viluckas. Kai jaučiai gyvena su jupiteriais

Šiomis dienomis tenka prisiminti antikinės Romos išminčiaus Senekos posakį: „quod licet Jovi, non licet bovi“, kuris lietuviškai reiškia, „kas leidžiama Jupiteriui, tas neleidžiama jaučiui“.

Šis posakis išvertus į šiuolaikinę kalbą reiškia, kad egzistuoja dvigubi standartai, kai tokius pačius įvykius vertiname ne vienodai, remdamiesi simpatijomis ir antipatijomis, galia ir poveikio mechanizmais.

Neseni įvykiai mūsų viešojoje ir politinėje erdvėje eilinį kartą įrodo, kad dvigubi standartai tiesiog veši.

Štai menų fabriko „Loftas“ bendraįkūrėja, buvusi pramogų verslo veikėjo Viktoro Diawaros žmona Živilė Diawara pateko į policijos akiratį – visuomenėje žinoma moteris buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę, nes į pareigūnų rankas garsi verslininkė pateko su, kaip įtariama, haliucinogeninių grybų narkotikais.

Jei panašus įvykis būtų nutikęs paprastai moteriai iš provincijos miesto, tuomet jos šeima sulauktų įvairių valstybinių institucijų dėmesio. Jei jos istorija patektų į žiniasklaidą visuomenės teismas būtų negailestingas – degredė, marozė, iš tokių reikia paimti vaikus ir pan. Tačiau mūsų žinomu atveju visa žiniasklaida, influenceriai stojo mūru už Vilniaus elito žmogų ir vanojo veikiančius šiuo metu įstatymus.

Nors jei būtų laikomąsi visų teisinių procedūrų į Diawarų šeimą turėjo būti iškviesti vaiko teisių pareigūnai ir pradėtas vaiko situacijos vertinimas, kurio esminis klausimas, ar vaiko aplinka saugi, mažiausiai, turėjo būti skirta atvejo vadyba.

Be to, nesenai LRT paskelbė, jog  finansų viceministras G. Norkūnas savo interesų deklaracijoje nedeklaravo, kad turi „Ignitis grupės“ akcijų ir gauna dividendų – jis deklaravo tik akcijų pirkimo faktą 2020 metų spalį, kai ministerijoje dar nedirbo. Svarbu pastebėti, kad viceministras bendrovę tiesiogiai kuruoja.

LRT taip pat atskleidė, jog „Ignitis grupės“ akcijų turi su Energetikos ministru D. Kreiviu susijusi įmonė „Norteo“, kurią kontroliuojančios bendrovės „Catus“ 40 proc. akcijų turi ministras. Jis sakė nežinantis apie „Norteo“ įsigytas akcijas, nėra šio ryšio deklaravęs ir žadėjo pasidomėti, ar reikia tai padaryti.

Vyriausybės narių sąsajos su „Igničio grupe“ valdantiesiems ir  menstryminei žiniasklaidai nekelia problemų. Gal todėl, kad jie priklauso „teisingos“ partijos ratui? Prisiminkime kai kurių politikų likimus analogiškose situacijose anksčiau.

Štai 2013 m. žiniasklaida informavo apie anuometės socialdemokratų vyriausybės Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės kelionę į Kazachstaną bendrovės „Arvi“ užsakytu verslo klasės lėktuvu. Ministrė buvo atstatydinta per aštuonias dienas.

Kitas herojus – 2018 m. valstiečių deleguotas Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, kuris kritikos sulaukė žiniasklaidai paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigia turėjęs žodinius savininkų sutikimus.

Tačiau ministrą atsistatydinti paraginus prezidentei Daliai Grybauskaitei, jis taip ir padarė, nors Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba nurodė, kad B. Markausko ar jo motinos ūkininkės Sofijos Markauskienės veikloje nėra nustatyta nusikalstamos veikos požymių, tačiau galėjo būti neteisingai deklaruoti pasėliai siekiant gauti ES išmokas.

Taip atrodo mūsų tikrovė – esame padalinti į jupiterius ir jaučius. Ir visai suprantama, kad jaučiai pyksta ant jupiterių. Juk ir jie norėtų to, ką gali jupiteriai. Deja, valdo ne jaučiai, o jupiteriai, kurie turi galią ir valdžią. Jie nustato žaidimo taisykles, kurios lemia, kad vienų dalia yra žemė, o kitų – dangus.

Taip atrodo mūsų tikrovė – esame padalinti į jupiterius ir jaučius.

Atidėdami į šalį metaforas turėtume pastebėti, kad politikų elgesys jau neturėtų stebinti. Kita vertus, sunku suprasti, kad tiek metų matome vis tą patį vaizdą: politikai vis įkliūna į keblias situacijas.

Galėtume sakyti, kad jie nepasimoko, tačiau turėtume paklausti, kodėl taip yra. Kodėl žmonės, kurie yra išrinkti arba paskirti tarnauti bendruomenei, jos interesams taip šiurkščiai pamyna paprasčiausius padorumo, etikos principus?

Tokių atvejų galėtume priskaičiuoti dešimtimis. Maža to, kad politikai išvengia atsakomybės už savo veiksmus – mes piliečiai apsiprantame su tuo. Toliau šie žmonės yra partijų lyderiais, renkami į parlamentą, nuolatos šmėžuoja blizgių žurnalų puslapiuose ir pramoginėse televizijos laidose. Kažkas piktinasi, kažkas graso, kažkas ironiškai šypsosi.

Jaučiui tik lieka rupšnoti savo žolę ir liūdnomis akimis žiūrėti į Jupiterį.

Šalies elitas ir toliau demonstruoja, kad jie yra tikri jupiteriai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

20 KOMENTARAI

  • Kreivys yra teistas už interesų supainiojimą ir jis negali būti ministru. Tai kas, kad tai admnistracinio pobūdžio byla – daugelis nusikaltėlių pradeda nuo administracinių nusižengimų, o vėliau prasideda ir kriminaliniai nusikaltimai.

 1. Pagarba Tomai
  Daug būtu galima dar ta tema parašyti bet parašysiu tik keleta smulkmenu.
  Norkevič skandalas kad už tušinukams skirtus pinigus suvalgė berods būtingei kotletus.Na ar ne juokinga dėl to žmogu šmeižti ?
  O Oleko auksiniai šaukštai ir samčiai tyla.
  Koncertina apsauginė tvora pirkta ne už 1.5e o už 4.5e per aplinkui,o iš Lietuviu pigia kaina netiko !
  Sostinės stadijono statybas pradėjo tik tada kai pasirašė brangiausia sutartį !
  Visi esame įpratė galvoti kad gyvename žodžio ir asmens laisvės šalyje.Taip ir galvojome kol pamatėme kas vyko su GP pasais vakcinomis ir viskio dėžutėmis !
  Tad noriu palinkėti visiems nebebūti tyleniais ir ginti savo žodžio ir asmens laisves kol dar ne vėlu ! Viešinant melą,neteisybes ir machinacijas !
  Niekas kitas už mus to nepadarys kaip jau supratote 100 kartų gal ir daugiau !

  • Kol kas akivaizdu, kad niekas iš Lietuvos neinformuoja ES institutų apie neįtikėtiną ES pinigų švaistymą Lietuvoje. Tai jau ntgi ne švaistymas, o pats tirkiausias korupcinis Europos mokesčių mokėtojų pinigų vogimas prisidengiant įvairiausiais pseudoprojektais ir taip vadinamomis ,,galimybių studijomis“. Taip, internete yra skelbiama savivaldybių atskaitomybės išklotinės, bet kas iš to, jeigu jose gali būti nurodomos fiktyvios kainos? Ar yra atliktas bent vienas išsamus tyrimas, kuriame nuosekliai patikrinta, kiek realiai kainavo taip vadinamos ,,galimybių studijos“, kokia buvo faktinė biudžetinių lėšų asignacija vienai ar kitai galimybių studijai ir kokie tos galimybių studijos rezultatai? Kiek buvo galimybių studijų apie Šeškynės stadioną ir kiek buvo galimybių studijų apie metro Vilniuje? – ir kas nuo to pasikeitė? Ogi absoliučiai nieko. Tai kookia tų ,,galimybių studijų“ reali nauda? Ir kaip tada pateisinti šitokias dideles išlaidas ,,galimybnių studijoms“, kurios neduoda jokio faktinio rezultato?

 2. galim verkt kiek norim, kad yra blogai, bet bėda tame, kad dauguma jaučių tikisi kaip nors prasmukti prie jupiterio lovio. Atlyginimai maži,. pensjos ir paramos – pašalpos pasityčiojančios, vis randa, kaip dra kailį nulupt (elektra). O žmonės??? Ateis rinkimai, vėl tuos pačius išrinks

 3. Tik aš vienas,paskutinis, šventas ir doras likau

 4. Akivaizdu, kad dabar jupiteriais yra tapę jaučiai. Ogi soste atsisėdęs jautis vis tiek tik jautis. Kai siuvėjų dukros ima ministerijose tvarką įvedinėti, taip ir būna.

 5. kad yra žmonės,kurie stovi valstybės sąžinės švarinimo sargyboje,ypač dabar kai karas Ukrainoje naudojamas kaip priedanga nešvariems darbams atlikti ir slėpti.Tačiau visai nereiktų užmiršti ir karo Ukrainoje ir elgtis taip tarsi jo nebūtų ir dorajai Lietuvos daliai,nes reikalai savaime nesiprendžia,reikia ir tai žiūrėti,ir ano neužleisti.

 6. Labai gerai straipsnyje įvertinta valdančiųjų arogancija ir absoliutus nesiskaitymas su žmonėmis. Valdančiųjų požiūris į žmones yra masoniškas, jie žmones vertina, ne kaip žmones, bet kaip nežmones. Panašus kaip aprašytas žydų požiūris į gojus, kurie yra laikomi galvijais, panašiais į žmones. Valdantieji save bando laikyti žmonių šeimininkais, žmones vertindami taip kaip šeimininkas vertina, tarkime, savo paties vištas – jas turi laikyti uždarytas, jas kontroliuoti, vištos neturi jokių teisių, pagal šeimininko poreikį vištos yra nupešamos, paimami jų kiaušiniai, kai šeimininkui prisireikia, vištoms nusukama ir galva, į vištų kudakavimą nekreipiama jokio dėmesio. Vištų vienintelė gyvenimo prasmė – save, savo resursus, net savo kūną auginti šeimininko poreikiams. Swabo aprašytame žmonijos kontrolės ir pavergimo plane būtent ir atsispindi šis fasištinis masoniškas požiūris. Toks požiūris dehumanizuojantis žmones yra velnškas. Tas, kas laiko kitą žmogų nežmogumi, pats negali vadintis žmogumi.
  Dievo požiūris į žmones yra visiškai priešingas. Dievas kiekvieną žmogų myli kaip savo vaiką, nori kiekvienam gero, viską daro dėl jo gėrio. Dievas patyrė didžiulį netekties, pažeminimo, sunaikinimo skausmą, dėl mūsų. Jis patyrė šį skausmą ir už tuos, kurie Jo vaikus bando žeminti, dehumanizuoti. Jam būtent dėl šių paklydusių savo vaikų, dėl jų bėgimo plačiu keliu stačiai į pražūtį labiausiai ir gelia širdį. Jis laukia jų apsigręžiant ir sugrižtant tam, kad juos apkabintų, atitirpdytų jų sielas ir išgelbėtų.
  Grįžkite pas savo Tėvą dabar.

  • kauno caras su pijuse ir cardinolo „uznugariu“ lb geras masonas, nes ugauja su liutais ir gainioja it gadys vistas – kunigelius ubagelius.

 7. Nenusileiskime iki tokio lygio kaip valdantieji jie laikini,o mums reikės Lietuva atkurti tad išlikime žmonėmis nesipykime !

   • Pirmiausia tu būsi išdrėbtas į savo Rusiją, todėl pačiam tikrojo Lietuvos atkūrimo regėti neteks. Net tavo draugeliai vokiečiai nespės tau ateiti į pagalbą.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte