Tik tiesa gali išvaduoti nuo praeities šešėlių: paskelbta ataskaita apie seksualinio smurto nusikaltimus Kelno arkivyskupijoje

ŠaltinisBNS

Katalikų Bažnyčios užsakymu atliktas nepriklausomas tyrimas atskleidė šimtus dvasininkų ir pasauliečių seksualinio smurto atvejų didžiausioje Vokietijos arkivyskupijoje.

800 puslapių ataskaitoje apie Kelno arkivyskupiją rašoma, kad buvo išaiškinti 202 asmenys, galimai atsakingi už seksualinį smurtą, ir 314 seksualinės prievartos aukų. Ataskaita apima 1975–2018 metų laikotarpį.

„Daugiau nei pusė aukų buvo vaikai iki 14 metų“, – žurnalistams sakė Katalikų Bažnyčios užsakymu tyrimą atlikusios Miuncheno teisės firmos teisininkas Bjoernas Gercke (Bjornas Gerkė).

Tačiau tyrimas išteisino Kelno arkivyskupą Rainerį Marią Woelki (Rainerį Mariją Vėlkį) dėl „pareigų nevykdymo“, susijusio su lytiniu išnaudojimu Bažnyčioje. Šis itin įtakingas konservatyvių pažiūrų kardinolas ilgą laiką atkakliai priešinosi pastangoms reformuoti Bažnyčią.

R. M. Woelki išprovokavo pasipiktinimo bangą, neleidęs skelbti anksčiau parengtos ataskaitos apie jo arkivyskupijos dvasininkų galimai vykdytą nepilnamečių seksualinį išnaudojimą.

Savo sprendimą kardinolas argumentavo ataskaitoje minimų asmenų, kaltinamų lytine prievarta, teise į privatumą. Be to, anot R. M. Woelki, kai kurie ataskaitą rengę tyrėjai nebuvo visiškai nepriklausomi.

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas Georgas Baetzingas (Georgas Bėcingas) vasario pabaigoje išplatintame griežto tono pareiškime R. M. Woelki poziciją pavadino „katastrofa“.

Kovo pradžioje R. M. Woelki pareiškė, kad, jei reikia, nedelsiant laikinai suspenduos ataskaitoje minimus asmenis. Jis pažadėjo ateinančią savaitę imtis konkretesnių žingsnių dėl tyrimo išvadų.

Kardinolas taip pat pareiškė norą savo autoritetu prisidėti prie pastangų iškelti į dienos šviesą Bažnyčioje įvykdytus nusikaltimus.

„Tik tiesa gali mus išvaduoti nuo praeities šešėlių“, – sakė R. M. Woelki.

Vėliau ketvirtadienį kardinolas ketina paskelbti pareiškimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis