Telšių vyskupijos kunigai pagilino žinias apie Sutaikinimo sakramentą

Gegužės mėn. 12 dieną Telšiuose, Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje vyko kasmėnesinis Telšių vyskupijos dvasininkų formacijos susirinkimas. Tos dienos rytą susirinkusius dvasininkus pasveikino Telšių vyskupijos ganytojas vyskupas Algirdas Jurevičius. Ji vadovavo ir bendrai maldai, kuria pradėtas susirinkimas.

Susirinkimo metu į dvasininkus kreipėsi iš Kaišiadorių atvykęs garbus svečias – Kaišiadorių vyskupijos vyskupas Jonas Ivanauskas. Jis išsamiai kalbėjo apie Atgailos sakramentą.

Atgailos sakramentas – ypatingas Dievo prisilietimas prie žmogaus šiame asmens, mąstymo, visuomenės, vertybių ir religijos destrukcijos laikais. Išpažintis tikinčiam žmogui būdas pažvelgti į ateitį, o kartu – žvilgsnis į ateitį.

Kunigo susitikimas su išpažintį atliekančiuoju turi būti persmelktas atidumo, pagarbumo ir įdėmaus klausymosi. Parapijose reikalingos katechezės ir katechetiniai pamokslai apie atgailos sakramentą.

Esminis išpažinties momentas – nuodėmių išpažinimas, nes tokiu būdu žmogus kovoja su moraliniu blogiu ir ugdo krikščionišką gyvenimą. Svarbu įvardinti nuodėmes, jų rūšį, sunkių nuodėmių skaičių ir dažnumą. Lengvas nuodėmės taip pat svarbu išpažinti išpažinties metu.

Išpažintys gali būti ir maldingumo praktika, jos taip pat turi prasmę ir yra dvasinio gyvenimo raiškos būdas. Vyskupas kalbėjo apie atgailos sakramento gerąją praktiką, tos praktikos palaikymą, šios tarnystės svarbumą ir reikalingumą.

Kunigui svarbu laikytis Bažnyčios doktrinos autentiškumo, laikantis Šventojo Rašto, teologijos ir Kanonų teisės nurodytų juridinių potvarkių. Lektorius visus aspektus išnagrinėjo išsamiai, detaliai ir pateikdamas pavyzdžių bei atsakydamas į pateiktus klausimus.

Po konferencijos, vyskupo Algirdo Jurevičiaus padėkos garbiajam svečiui ir einamųjų reikalų Telšių vyskupijoje aptarimo bei bendros maldos, po vyskupo palaiminimo, konferencijos dalyviai pietavo kunigų seminarijos valgykloje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

14 KOMENTARAI

  1. Žinias gilinti reikia, o skirti laiką žmonėms, o tai dar nespėji viską pasakyti, trys Tėve mūsų ir tuk tuk. Kaune sunku rasti kunigą, kuris neskubėtų pabarškinti į klausyklą.

  2. Kunigų, kurie skirtų laiką žmogui. Ir kokia gi ta geroji PRAKTIKA? Jeigu žmonės nebeina į bažnyčią.

  3. pasakyta, jog parapijose reikalingos katechezės ir katechetiniai pamokslai apie atgailos sakramentą. Kodėl nieko nevyksta parapijose? Kunigai baigė teologiją ir turėtų aktyviai ugdyti žmones.

  4. Su išpažinčių paslaptimis? Ar tikrai bus garantija, kad saugos išpažinciu paslaptis? Nėra pasitikėjimo kunigais.

  5. Apie tai reikėjo kalbėti, Labai seniai reikėjo žmones šviesti. Patys klebonai susirinkę juokauja apie žmones, na nekelia pasitikėjimo tikrai. O dar baisiau, kai meta kunigystę dėl moters ar karjeros. Klaiku. Jau nerimas baisus, kaip meta kunigystę, tai ar jie gyvena ir laikosi kanonų?

  6. Su išpažinčintim, oi atsargiai. Ar jūs garantuoti, kad tikrai, tikrai, tikrai bus saugomos paslaptys? Atminkite kunigai yra teisininkai viskas tuo ir pasakyta. Prisidengus Dievų, bet praktikoje gali būti sugriautas žmonių gyvenimas. Nieko asmeniško, bet visur reikia būti atsargines. Žmonės eitų išpažinties, jeigu kunigai patys gerbtų kunigystes sakramentą

  7. Momentas nuodėmių išpažinimas. Galbūt. Bet įdomu politikai eina išpažinties? Verslininkai, elitas? Tikrai ne. Juos tik per pamokslą nuolat kelią klebonai ant pjedes stalo. Žmonės nusivylė tuo skaldimu parapijose. O kad reikia katecheziu tai faktas, tik per vėlu jau. Reikėjo anksčiau galvoti klebonams, o ne prabangios mašinas pirkti. Žmonėms skauda.

  8. Yra daug teologijos mokslų daktarų. Žemaičiai dirbam. gal pradedam dirbti ir ugdyti žmones. Kada rinksis žmones į katechezes parapijose. Poreikis yra.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte