Telšių vyskupijoje – viešnia iš Vokietijos

Rugsėjo 17–18 dienomis Telšių vyskupijoje lankėsi vokiečių katalikų solidarumo akcijos RENOVABIS atstovė dr. Angelika Schmähling (Angelika Šmėling), atsakinga už akcijos pagalbą Lietuvos bei kitų Rytų Europos kraštų bažnyčioms. Vokiečių katalikų akcija jau beveik trisdešimt metų teikia paramą įvairiems sielovadiniams projektams Telšių vyskupijoje. Telšių vyskupija yra ypač artima RENOVABIS atstovei, nes iš Šilutės yra kilęs jos prosenelis.

Dr. A. Schmähling Telšiuose susitiko su Šeimos, Katechetikos, Jaunimo centrų bei Caritas vadovais ir aptarė naujų projektų teikimo bei finansavimo galimybes. Šeštadienį viešnia apžiūrėjo Katedros parapijos namus, Telšių kunigų seminariją, Telšių vyskupijos kuriją, susipažino su planuojamu statyti Telšių mažosios bažnyčios parapijos namų projektu. Sekmadienį buvo aplankytos Telšių katalikų religinių bendruomenių globojamos ukrainiečių šeimos ir aptartos galimybės įrengti daugiau butų ukrainiečių šeimoms.

Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus lydima dr. Angelika apsilankė Vydmantuose bei Slengiuose, kur statomos naujos bažnyčios. Palangos parapijos klebonas kun. Kęstutis Balčiūnas aprodė parapijos namuose vykdomus remontus ir pakvietė svečius aplankyti Caritas palapinę.

Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas kun. Mindaugas Šlaustas pristatė būsimų parapijos namų viziją ir aptarė solidarumo akcijos dalyvavimo projekte galimybes. RENOVABIS atstovė būtinai norėjo aplankyti Klaipėdos šv. Brunono Kverfurtiečio parapiją, nes prieš daugelį metų vokiečių katalikų solidarumo akcija parėmė šios parapijos namų statybų pradžią. Parapijos klebonas kun. Stanislavas Švaikovskis OFM Conv. parodė šiuolaikiškai įrengtus parapijos namus, koplyčią bei vienuolyną. Viešnia apsilankė ir statomoje šv. Brunono bažnyčioje, kuri jau turi stogą bei langus, bet trūksta durų bei vidaus įrengimo.

Telšių vyskupijos tikintieji yra dėkingi vokiečių katalikams už solidarumą ir už suteiktą pagalbą, kurios dėka Evangelijos skelbimas pasiekia vis daugiau žmonių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. pinigai privalo būti panaudoti tik pagal paskirtį. O nuostabūs darbai daromi dėl žmonių. Kiekvienas asmuo turi būti parapijose savas ir laukiamas.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte