Telšių vyskupas sveikino telšiečius Kalėdų eglės įžiebimo šventėje

Šv. Mikalojaus dieną Telšiai minėjo 231-ąjį miesto gimtadienį. Ta proga Katedros aikštėje vyko didžiulė šventė, kurios metu įžiebta Kalėdų eglė.

Į šventės dalyvius prabilęs Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius pasveikino telšiečius su švente ir kalbėjo apie šviesą, kurios visi trokštame. Yra šviesa, kuri spindi tamsoje ir tamsa jos neužgožia. Advento laiku keliaujame link tos šviesos, o eglutės įžiebimas tėra tik vienas žiburys kelionėje link tikrosios šviesos – mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus.

Šiemet telšiškio menininko Vyganto Paulausko buvo sukurta originali prakartėlė iš stiklo, kurią lankytojai gali pamatyti po egle. Apšvietimą stiklo prakartėlei parengė skulptorius Marius Norkus.

Katedros aikštėje šurmuliavo mugė, gyvo garso koncertą šventės dalyviams dovanojo atlikėjas Mantas Jankavičius ir Telšių kultūros centro dainavimo studija „Šaltinis“.

„Įžiebta žaliaskarė parodo, kaip žmonės ilgisi tikrosios Šviesos!”, – rašoma Telšių vyskupijos feisbuko paskyroje.

Daugiau nuotraukų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Labai graži Telšių eglutė. Šaunuoliai Žemaičiai, puoselėja tikras vertybes ir tradicijas. Labai gerai atkreipė dėmesį gerb. Vyskupas apie šviesą, kurios visi trokštame ir kurios taip trūksta. Šviesos labai daug kam trūksta, nes žmonės labai giliose depresijose ir sielos kančiose. Advento laiku keliauti link tų kenčiančių sielų, jas paguodžiant, dvasiškai pastiprinant. Pasakyti dvasininkams parapijose gerą žodį skurde gyvenantiems, sergantiems, neįgaliems asmenims, seneliams, našlaičiams. Blogį nugalėti gerumu. Ramaus laukimo.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte