Teismas nubaudė du vyrus už neapykantos komentarus apie LGBT asmenis

ŠaltinisBNS

Už socialiniame tinkle parašytą neapykantos komentarą prieš homoseksualius asmenis šiauliečiui pusmečiui apribota laisvė.

Nuteistasis taip pat turės įsidarbinti arba toliau registruotis Užimtumo tarnyboje.

Kaip penktadienį paskelbė prokuratūra, teismas patenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prašymą baudžiamuoju įsakymu užbaigti procesą ir 57-erių šiaulietį V. M. pripažino kaltu dėl kurstymo prieš seksualinės orientacijos pagrindu skiriamą žmonių grupę.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai surinko duomenų, kad 2019 metų birželį po Lietuvoje vykusių „Baltic Pride“ festivalio eitynių kai kurie žmonės viešai reiškė nepasitenkinimą homoseksualios orientacijos žmonėmis.

Teismas nustatė, kad socialiniame tinkle „Facebook“ iš minėtų eitynių paviešinto vaizdo įrašo komentarų skiltyje skelbti komentarai viešai niekino bei skatino neapykantą prieš homoseksualius asmenis dėl jų seksualinės orientacijos. Vieną tokių parašė nuteistas šiaulietis, kuris esą buvo piktas homoseksualių žmonių atžvilgiu.

Ikiteisminio tyrimo metu specialistas konstatavo, kad minėtas vyras parašė komentarą, kuriame išreiškė poziciją, esą reiktų naikinti homoseksualius asmenis, dalyvaujančius eitynėse.

Pasak specialisto, komentaras yra niekinantis homoseksualius asmenis ir propaguojantis smurto idėją, nukreiptą prieš minėtus asmenis.

Dėl analogiškos situacijos Šiaulių apygardos prokuratūroje atliktas dar vienas ikiteisminis tyrimas.

Jame įtarimai buvo pateikti 37-erių Radviliškio rajono gyventojui taip pat paskelbusiam neapykantą skatinantį komentarą po tuo pačiu vaizdo įrašu.

Nustatyta, kad vyras viešai niekino homoseksualius asmenis dėl jų seksualinės orientacijos bei viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su homoseksualiais asmenimis. Radviliškio rajono gyventojas savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi ir buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šie ikiteisminiai tyrimai yra atskirti iš pagrindinės baudžiamosios bylos, joje tiriami dar devynių asmenų galbūt padaryti analogiški nusikaltimai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis