Teismas: knygos „Kabinetas 339“ reklama nepažeidė S. Skvernelio privatumo

ŠaltinisBNS

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) penktadienį patenkino portalo 15min.lt skundą dėl Vartotojų teisių apsaugos tarnybos nustatyto pažeidimo, reklamuojant knygą „Kabinetas 339“. 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pernai rugpjūtį priėmė nutarimą, kad reklamuojant šią knygą buvo pažeistas Reklamos įstatymas, nes be tuometinio premjero Sauliaus Skvernelio sutikimo buvo minimi jo vardas ir pavardė. Portalui tuomet buvo skirtas įspėjimas. 

Teismo teigimu, tarnyba tai padarydama viršijo savo kompetenciją, nes „sprendė dėl galimo privataus pobūdžio asmeninės neturtinės teisės pažeidimo, o ne dėl reklamos adresatų (vartotojų ar visuomenės) intereso pažeidimo“.

„Be to, VVTAT nepagrįstai besąlygiškai taikė Reklamos įstatyme nustatytą draudimą naudoti vardą ir pavardę, neatsižvelgdama į saviraiškos ir teisės skleisti informaciją laisvę. VVTAT nenustatė, kokie interesai ir vertybės būtų pažeistos, jeigu būtų apribota saviraiškos ir informacijos skleidimo laisvė“, – rašoma teismo pranešime. 

Taip pat pažymėta, kad žinomo asmens vardo ir pavardės naudojimas, susijęs su jo vieša veikla, nepažeidžia privatumo. 

Žinomo asmens vardo ir pavardės naudojimas, susijęs su jo vieša veikla, nepažeidžia privatumo.

Portalas anksčiau yra skelbęs, kad tarnyba nagrinėjo tuometinio premjero S. Skvernelio skundą, kuriame teigiama, kad knygos „Kabinetas 339“ reklamoje be jo sutikimo naudojama nuomonė, atvaizdas, pažeidžiama garbės ir orumo bei dalykinė reputacija.

Tuo metu portalas tvirtino, kad žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės rašytos knygos reklamoje panaudotas meninis darbas – knygos viršelis su pieštu siluetu, o pateikta garso ištrauka – iš viešo posėdžio Seime.

Šis teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis