Teismas Editą Mildažytę atleido nuo atsakomybės

ŠaltinisBNS

Neblaivią vairavusią laidų vedėją ir prodiuserę Editą Mildažytę teismas atleido nuo atsakomybės ir perdavė laiduotojo – gyvenimo draugo Sauliaus Pilinkaus, atsakomybei.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį paskelbė, kad kaltę pripažinusios moters byla nutraukta.

S. Pilinkaus atsakomybei ji perduota vieniems metams be užstato.

E. Mildažytei uždrausta vairuoti pusantrų metų. Teismas taip pat nusprendė iš jos į valstybės biudžetą išieškoti automobilio vertę atitinkančią sumą  – 17 tūkst. 480 eurus. Teismas teigė nenustatęs, kad laidų vedėja negalėtų sumokėti šios sumos – ji neturi išlaikytinių, finansinių įsipareigojimų ir t.t.

Teisėja Aušra Dambrauskienė nuosprendyje pažymėjo, kad pastaraisiais metais vairuotoja buvo septynis kartus bausta už greičio viršijimą. Be to, ji vairavo išgėrusi, kai girtumas buvo artimas sunkiam laipsniui: E. Mildažytei buvo nustatytas 2,36 promilės girtumas, sunkus neblaivo laipsnis nustatomas, kai viršija 2,51 promilės alkoholio. 

„Pats baudžiamasis procesas turėjo poveikį, leido įvertinti ir kritiškai spręsti dėl savo elgesio, laikytis įstatymų, nedaryti nusikalstamų veikų“, – sakė teisėja, motyvuodama, kodėl E. Mildažytę perdavė laiduotojo atsakomybei ir nutraukė jos bylą.

Teisėja taip pat atkreipė dėmesį, kad vairuotoja padarė pažeidimą, kuris priskiriamas šiurkščiausiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams, išgėrė nemažą kiekį alkoholio, neblaivi važiavo tuo metu, kai daug automobilių judėjo į miestą, jos pačios sveikatai ir gyvybei buvo kilęs pavojus. 

Vairuotojai pripažinus kaltę, teisme buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas.

Teismui anksčiau duodama parodymus laidų vedėja vadino vairavimą išgėrus gėdingu poelgiu.

„Gėdingas poelgis, kuris man kaip asmeniui ir profesionalui padarė didžiulę žalą, negaliu paaiškinti, kodėl, taip įvyko. Sutinku su viskuo“, – teigė ji.

Ji pasakojo, kad sulaikymo dieną išgėrė butelį vyno, neplanavo niekur važiuoti, tačiau vėliau nuvažiavo apie 30 kilometrų. Dėl neblaivios moters vairavimo Bendrasis pagalbos centras sulaukė šešių skambučių.

E. Mildažytė sakė, kad vairuoja nuo 1987 metų, per tą laiką nė karto iki tol nebuvo sukėlusi avarijos ar vairavusi neblaivi.

Pasak jos, su laiduotoju S. Pilinkumi ji praleidžia daugiausiai laiko, galintis jai daryti teigiamą įtaką.

55 metų E. Mildažytė neblaivi prie „Honda Jazz“ vairo policijai įkliuvo rugsėjį Vilniuje, Nemenčinės plente. Jai nustatytas vidutinis 2,36 promilės girtumas, užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę.

Žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus, Baudžiamajame kodekse už tai numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte