Teisininkas: Konstitucinio Teismo atsisakymas nagrinėti vadinamojo „galimybių paso“ teisėtumą leidžia Vyriausybei bet kada vėl įvesti šią priemonę

Teisininkas, konstitucinės teisės ekspertas Vaidotas Vaičaitis, paprašytas pakomentuoti situaciją Laikmetis.lt portalui dėl KT sprendimo vadinamojo galimybių paso byloje teigė besijaučiantis dviprasmiškai.

„Viena vertus KT turi tokią teisę atsisakyti nagrinėti panaikintų Vyriausybės nutarimo nuostatų konstitucingumo klausimą, tačiau toks žingsnis kelia ir nemažai nerimo. Visų pirma, dėl tokio sprendimo Vyriausybė jau dabar gali laisvai komunikuoti, kad galimybių pasas sustabdytas tik laikinai ir gali būti bet kada sugrąžintas.

Kitaip tariant, suformuojamas pavojingas precedentas, kai Vyriausybė gali priiminėti galimai antikonstitucinius aktus, vėliau juos panaikinti ir po to, vėl priimti, KT nutraukus teiseną. Reiškia, kad galima be perstojo sukti šią teisinę karuselę ir taip be jokių pasekmių padaryti didelę žalą žmogaus teisėms ir kitoms konstitucinėms vertybėms“, – sakė teisininkas.

Paprašytas įvertinti KT komentarą, jog nebeegzistuojančio reguliavimo vertinimas būtų beprasmis, teisininkas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu yra pradėta daugybė teisminių procesų, įskaitant ir baudžiamųjų bylų, dėl kurių išsprendimo – vienokio ar kitokio KT nutarimo priėmimas būtų labai svarbus.

„Galimybių pasą Vyriausybei atšaukus, jo sukeltos teisinės pasekmės išlieka, o dėl to nukentėję asmenys vis dar bylinėjasi Lietuvos teismuose. Be abejo, besibylinėjantys asmenys, gali prašyti teismo kreiptis į KT arba patys pasinaudoti konstitucinio skundo galimybe, tačiau tokiu atveju KT nutarimo galima būtų laukti iki keleto metų“, – teigė V. Vaičaitis.

„Aišku, išlieka galimybė Prezidentui ar Seimo narių grupei į KT kreiptis iš naujo, jau kitu pagrindu, pavyzdžiui, dėl vis dar galiojančios ekstremalios situacijos paskelbimo dar 2020 metais, tačiau ateitis parodys, ar tai bus padaryta“, – situaciją komentavo teisininkas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte