Tarptautinis Raudonasis Kryžius skyrė 280 tūkst. eurų paramą migrantų poreikiams

ŠaltinisBNS

 Reaguodamas į migrantų krizę Tarptautinis Raudonasis Kryžius Lietuvai skyrė 280 tūkst. eurų paramą. Ją administruos Lietuvos Raudonasis Kryžius.

Lėšos bus naudojamos atliepti pirminius būtiniausius atvykusių žmonių humanitarinius poreikius sulaikymo vietose, pranešė Lietuvos Raudonasis Kryžius.

Ketinama pirkti higienos priemonių, drabužių, pirmo būtinumo vaistų ir kt.

Dalis finansinės paramos bus naudojama papildomiems savanoriams paruošti bei vertėjų ir kitų specialistų paslaugoms apmokėti, kuriuos Lietuvos Raudonasis Kryžius pasitelkė, teikdamas pagalbą užsieniečių priėmimo vietose.

„Tai yra pirmas atvejis šalies istorijoje, kai Lietuvos Raudonasis Kryžius paprašė tarptautinės paramos. Dėkojame Tarptautiniam Raudonajam Kryžiui už palaikymą šiuo sudėtingu metu – ne tik finansiniais ištekliais, bet ir ekspertine parama, kurią nuolat gauname. Tikime, kad ši pagalba bus tęsiama, jei situacija aštrėtų toliau“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija pateko daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis. Taip pat priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis