Kafančano vyskupija Nigerijoje pasmerkė sunkų šventvagystės aktą, kai gegužės 4 d. buvo išlaužtas tabernakulis ir pavogtos konsekruotos ostijos Karmelio Švč. Mergelės Marijos parapijoje Unguvar Rimi kaime, – praneša portalas „Cruxnow”.
Vyskupijos generalinis vikaras pastoracijos reikalams kun. Jacobas Shanet gegužės 12 d. pareiškime pavadino įvykį „giliai sukrečiančia šventvagyste“ ir citavo Kanonų teisės kodeksą, kuris už tokią veiką numato automatinę ekskomuniką. Jis paragino visą Dievo tautą į bendrą atgailos ir užtarimo veiksmą.
Vyskupas Julius Yakubu Kundi paskelbė, kad visi vyskupijos kunigai gegužės 16 d. turi aukoti atgailos Mišias, o visos parapijos, vienuolijos ir tikintieji kviečiami savaitę skirti reparacijos veiksmams: Švč. Sakramento adoracijai, Rožinio maldai, Gailestingumo vainikėliui ir maldoms už nusikaltėlių atsivertimą bei pavogtų ostijų sugrąžinimą.
Šis įvykis vertintinas platesniame smurto prieš Nigerijos krikščionis kontekste. Kafančano vyskupijoje dažnai fiksuojami išpuoliai prieš dvasininkus. 2025 m. kovo 4 d. buvo pagrobtas ir vėliau nužudytas kun. Sylvesteris Okechukwu, o 2023 m. rugsėjo 7 d. seminaristas Na’Amanas Danlami Stephenas buvo gyvas sudegintas per išpuolį Šv. Rapolo parapijoje.
Pasak vyskupo Kundi, Nigerijos Bažnyčia jau daugiau kaip du dešimtmečius gyvena nesaugumo sąlygomis – dėl Boko Haram, ginkluotų banditų ir Fulani džihadistų išpuolių.
BBC duomenimis, vien tik tarp 2024 m. kovo ir balandžio buvo pagrobti šeši katalikų kunigai ir seminaristai, iš kurių mažiausiai du – nužudyti.
Nevyriausybinės organizacijos „International Society for Civil Liberties and the Rule of Law“ (Intersociety) duomenimis, nuo 2009 m. dėl išpuolių ir valstybės neveiksnumo Nigerijoje buvo sunaikinta ar uždaryta apie 19 tūkst. bažnyčių ir 4 tūkst. krikščioniškų mokyklų, o apie 40 mln. šiaurės Nigerijos krikščionių buvo priversti palikti savo namus.
Be to, dešimtis tūkstančių krikščionių buvo nužudyti, pagrobti ar „dingę be žinios“, o maždaug 33 tūkst. kvadratinių kilometrų žemės, priklausančios vietos krikščionims, buvo užgrobtos ir pervadintos.
Organizacijos vadovas Emeka Umeagbalasi pabrėžė, kad jei šie nusikaltimai būtų buvę sustabdyti, krikščionybės augimas Nigerijoje būtų padidėjęs bent 30 procentų, o religinė laisvė būtų žymiai sustiprinta.