Šventosios Žemės komisarų misijai – 600

Vasario 14-ąją sukanka 600 metų nuo tos dienos, kai popiežius Martynas V 1421 m. paskelbė bulę, kuria buvo įsteigtos vadinamosios Šventosios Žemės pranciškonų komisarų pareigybės. Jie dar vadinami dar vadinami „tiltais“, jungiančiais krikščionis iš viso pasaulio ir Šventąją Žemę.

Pranciškonai, kurių oficialus pavadinimas – Mažesnieji broliai, neseniai minėjo ir savo buvimo Šventojoje Žemėje 800 metų sukaktį, skaičiuojamą nuo 1217-ųjų, kai ten apsilankė Pranciškus Asyžietis.

Popiežius Pranciškus, Šventosios Žemės pranciškonų kustodijos vadovui kun. Francesco Pattonui, OFM skirtame sveikinime išreiškė savo palaikymą šiai tarnystei ir ją laimino.

Komisarų misija – remti, skatinti, stiprinti Šventosios Žemės kustodijos misiją, mezgant bendruomeninius, dvasinius ir labdaros ryšius – išlieka aktuali, – rašė popiežius.

Mažesnieji broliai yra atsakingi už žinių apie Šventąją Žemę plitimą, rengia piligrimines keliones ir jose lydi piligrimus, organizuoja paramos kustodijai rinkimą.

Tradiciškai, Didįjį penktadienį visose pasaulio parapijose renkama rinkliava Šventosios Žemės krikščionims, įsteigta popiežius Paulius VI. Pernai dėl koronaviruso pandemijos ir tuo metu itin griežto karantino bei izoliavimosi režimo visuotinis aukų rinkimas buvo nukeltas. Tuomet savo kreipimesi F.Pattonas priminė, kokiems tikslams yra išleidžiama Šventosios Žemės rinkliava. Visų pirma, šventųjų krikščionybės vietų, menančių Viešpaties Jėzaus veiksmus, žodžius, stebuklus, gyvenimo įvykius, priežiūrai.

Kita dalis Šventajai Žemei skirtos rinkliavos atitenka svarbiems vietos krikščionių bendruomenės poreikiams, visų pirma katalikiškam švietimui. Taip pat remiamos jaunos šeimos, kurios dažnai patiria pagundą išvykti į didelius miestus ar kitas šalis, rūpinamasi krikščionimis migrantais ir pabėgėliais iš karo apimtų Artimųjų Rytų zonų. 

Šiais metais Didysis penktadienis bus minimas balandžio 2-ąją.

Parengta pagal Catholic News, Vatican News, Mažesniųjų brolių ordino – Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos informaciją.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte