REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Šveicarijoje koplyčios klausykloje su tikinčiaisiais jau bendrauja dirbtinis intelektas

Vienoje Šveicarijos katalikų koplyčioje išpažinties kambaryje įrengtas dirbtinis intelektas, kuris į tikinčiųjų klausimus atsakinėja Jėzaus Kristaus „avataru“. Istoriją iš kurortinio Liucernos miestelio paskelbė Vokietijos televizijos kanalas „Deutsche Welle“.

Žurnalistai pasakoja, kad išpažinties kambaryje vietoj kunigo ekrane pasirodo „Jėzaus atvaizdas, kuris bet kokiomis aplinkybėmis dalina paguodos, džiaugsmo ir tikėjimo žodžius, atsako į asmeninius klausimus“. Jie priduria, kad šis „avataras“ iš tikrųjų kainuoja kelis tūkstančius eurų ir susideda iš „kabelių ir kompiuterinės technikos“.

Tikintieji kviečiami „prisiimdami riziką“ tiesiog paspausti mygtuką ir išsakyti savo klausimą ar problemą.

„Iki šiol Jėzus pasirodydavo tik religinių objektų pavidalu, tylus ir griežtas, bet dabar jis kalba paspaudus mygtuką“, – komentavo „Deutsche Welle”.

Pasak leidinio, maždaug du trečdaliai „vartotojų“ teigė, kad po „išpažinties“ išėjo dvasiškai praturtinti.

„Buvau nustebęs, kad buvo taip paprasta, ir nors tai mašina, ji man davė tiek daug patarimų, taip pat ir krikščionišku požiūriu“, – sakė vienas parapijietis komentare televizijos kanalui. Kitas patikino, kad „jautėsi globojamas ir išėjo tikrai paguostas“.

Vietos universitete sukurta technologija yra eksperimentas. Jos kūrėjai teigia, kad tokiu būdu jie bando ištirti, kaip technologijos gali paveikti religinę praktiką ir dvasinį gyvenimą. Taip pat, jų teigimu, jie norėjo pradėti diskusijų šia tema procesą, suteikdami žmonėms konkrečią bendravimo su dirbtiniu intelektu patirtį.

Šio projekto autoriai mano, kad toks skaitmeninis „dirbtinio intelekto Jėzus“ turi nemažai privalumų. Jis gali būti pasiekiamas 24 valandas per parą, kitaip nei gyvi kunigai, kalbėti šimtu kalbų.

Be to, jų teigimu, bendravimo su dirbtiniu intelektu procesas yra prieinamesnis ir mažiau formalizuotas, o mašina turi gebėjimų, kurių neturi ganytojai.

Tačiau etikos profesorius Peteris Kirschlegeris perspėjo, kad projektas nuėjo per toli.

„Turime būti atsargūs, kai kalbama apie tikėjimą, kai kalbama apie pastoraciją, kai ieškome prasmės religijoje, kur mes, žmonės, iš tikrųjų esame gerokai pranašesni už mašinas, todėl šiuos dalykus turime daryti patys“, – sakė jis.

Nors Vatikanas šios situacijos dar nekomentavo, „Deutsche Welle” teigimu, koplyčia buvo smarkiai kritikuojama. Žmonės mano, kad „eksperimentas neliks be pasekmių“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte