Svarbu toliau ugdyti sinodiškumą – Sinodinio kelio Kauno arkivyskupijoje darbo grupė

Sausio 12 d. Kauno arkivyskupijos kurijoje vyko Sinodinio kelio arkivyskupijoje darbo grupės posėdis, kuriame aptartas Vyskupų Sinodo žemyninio etapo darbinis dokumentas „Išplėsk savo palapinės erdvę“ (plg. Iz 54, 2). Pasidalyta įžvalgomis, kaip Sinodinis kelias arkivyskupijoje atrodo iš laiko perspektyvos ir remiantis minėto dokumento mintimis ir ko reikėtų žvelgiant į mūsų bažnytinę tikrovę.

Susitikimo dalyviai pritarė bendrai nuomonei, jog svarbu toliau ugdyti sinodiškumą, ypač spręsti dvasininkų ir pasauliečių tarpusavio bendravimo sunkumus ir ugdyti atvirumą. Svarbus rūpestis ir toliau turėtų būti žmonių įtraukimas ypač pasirūpinant tais, kurie vis dėlto lieka „už palapinės“ ribų, kad Bažnyčia būtų labiau įtraukianti, priimanti, ugdanti, ypač jaunus žmones.

Pabrėžta brangi sinodinė patirtis – kalbėtis, dalytis, kaip gyvename Bažnyčioje. Ir toks kalbėjimasis turėtų tapti nuolatinis. O „palapinės“ centre turi būti gyvasis Jėzus ir visų susitikimas su Juo, ir tai keistų žvilgsnį bei suvokimą.

Susitikime, be kita, pasidalyta lūkesčiu, jog minėtos darbo grupės pagrindu galėtų formuotis arkivyskupijos Pastoracijos taryba, kuri Kauno arkivyskupijoje kurį laiką nėra veikianti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Nepykit, bet tas „sinodiškumo“ stūmimas yra ne tikėjimo, bet kairuoliškos ideologijos dalykas.

  2. Nieko neduos, jo visai nereikėjo. Tik pačių parapijos klebonu dialogo su parapiečiais ir viskas. Pasižvalgykime per visos LT parapijas. Kokie gražūs pastatai (ar visi pritaikyti neįgaliesiems prieinamumui, regėjimo ir fizinei negaliai ar visi lygiavrečiai dalyvauti), kokios didelės salės susibūrimams, kokios renovacijos, kokios spalvos, baldų gražumas. Ir kas iš to, ne visi yra laukiami gražiuose pastatuose. Tuo tarpu, nerenovuoti parapijų namai, su įlūžusiomis grindimis, ne taip gražiais baldais žmonems yra begalo smagu ir jaučiasi bendrystė. Nes puošia senoliai ir jų išmintis. Jaučiasi, kad Dievas apkabina ir tu jautiesi reikalingu paprastu žmogumi parapijai, nes žmogaus niekas nekaltinta. Neišmes tų, kurie daug gerų darbų
    padarė. Geriau varginga lušnelė, bet būti laukiamiems ir be reklamos (be atėjo, išskyrus renginius). Visur trūkumas bendrystės maldos.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte